البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

تبدیل حکم تخریب کمیسیون ماده۱۰۰

تبدیل حکم تخریب کمیسیون ماده۱۰۰


به گزارش ایلنا از البرز، مهدی عسگری در نشست کاری به مناسبت روز شورا ها با اعضای شورای اسلامی شهر کرج بر ضرورت اطلاع‌ رسانی به مردم و توجه ویژه به ظرفیت مصوبه مجلس درخصوص تبدیل حکم تخریب کمیسیون ماده۱۰۰ تاکید کرد. 

رئیس فراکسیون دیپلماسی اقتصادی مجلس تصریح کرد: مجلس در بند ت تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ ظرفیت خوبی را برای رفع مشکل احکام تخریب کمیسیون ماده ۱۰۰ ایجاد کرده است.

برابر این بند، ساختمان‌هایی که تا پایان سال ۱۴۰۰ مشمول حکم تخریب شده‌اند، مشروط بر رعایت اصول سه‌گانه فنی، بهداشتی و شهرسازی (استحکام بنا – رعایت حدود ملک – عدم تغییر کاربری) می‌توانند با پرداخت نقدی عوارض و جریمه قانونی، حکم تخریب را کان لم یکن کنند.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد ضمن شنیدن گزارش عملکرد شورای ششم و تشریح اقدامات مجلس در حوزه مدیریت شهری، خواستار برنامه‌ریزی برای ایجاد یک فرآیند مطلوب برای استفاده مردم و مدیریت شهری از فرصت ایجاد شده توسط قوانین مصوب مجلس شد.

عسگری ضمن تبریک روز شوراها در نشست با اعضای شورای اسلامی کلانشهر کرج توضیح داد: مجلس در راستای کمک به مدیریت شهری مصوبات خوبی داشته که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: از جمله این مصوبات ، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده بود که بر اساس این مصوبه، افزایش ۳۳ درصدی سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده محقق شد و با پیگیری های استانی نحوه پرداخت سهم شهرداری ها، نظم و نظام خوبی در این حوزه ایجاد شد.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.