البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

افزوده شدن بیش از ۶۰ هزار راننده جدید در استان البرز

افزوده شدن بیش از ۶۰ هزار راننده جدید در استان البرز


به گزارش ایلنا از البرز، سرهنگ حمدالله رحمتی پور با اشاره به افزوده شدن 60 هزار راننده جدید به البرز، اظهار کرد: برای افرادی که گواهینامه پایه سوم اخذ می کنند در سال اول شرایط و محدودیت‌هایی تعیین شده و در صورت رعایت آنها از سوی دارندگان گواهینامه آنان تا سقف ۱۰ سال اعتبار دارد.

وی اضافه کرد: برای رانندگان اولی که گواهینامه دریافت می کنند محدودیت هایی از جمله عدم رانندگی به تنهایی تا سه ماه پس از دریافت گواهینامه و حضور یک راننده دارنده گواهینامه پایه دوم یا یکم یا دارنده گواهینامه پایه سوم که مشمول محدودیت‌های مذکور نیست، الزامی است.

وی خاطرنشان کرد: عدم ارتکاب تخلفات حادثه ساز دارای نمره منفی موضوع جدول ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، عدم رانندگی از ساعت ۲۴ تا ۵ صبح ، ممنوعیت رانندگی در معابر برون شهری و رانندگی حداکثر تا شعاع ۲۵ کیلومتری شهرها از جمله محدودیت های دیگر رانندگان دارنده گواهینامه اولی است.

سرهنگ رحمتی پور افزود: در صورت ارتکاب محدودیت‌های فوق همچنین در صورت مقصر بودن در تصادفات منجر به جرح و فوت و رعایت نکردن شروط و محدودیت‌های مندرج در گواهینامه اعم از استفاده از عینک، سمعک و ‌… گواهینامه وی برای طی مراحل قانونی با ارائه رسید به راننده اخذ خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز یادآور شد: راننده مشمول ظرف مدت یک ماه پس از ضبط گواهینامه فرصت دارند به مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور محل سکونت مراجعه نموده و در دوره های آموزش مجدد در یکی از آموزشگاه های رانندگی با ارائه معرفی نامه پلیس شرکت کند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.