البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
X

فرصت‌ جذب نیروهای کارگری ماهر در بخش صنایع استان، بررسی می‌شود / ضرورت تشکیل کارگروه‌های تخصصی در حوزه‌های مرتبط به امور اقتصادی البرز

فرصت‌ جذب نیروهای کارگری ماهر در بخش صنایع استان، بررسی می‌شود / ضرورت تشکیل کارگروه‌های تخصصی در حوزه‌های مرتبط به امور اقتصادی البرز


به گزارش ایلنا از البرز، مجتبی عبداللهی در نود‌و‌ششمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی البرز با اشاره به سلسله جلسات برگزار شده این شورای مشورتی اظهار کرد: نشست امروز به صورت ویژه و پیرامون گفت و گو با صاحبان صنایع در حوزه‌های مختلف اقتصادی با توجه به نامگذاری شعار سال برگزار شد.

وی با اشاره به اهمیت نگاه ویژه به اقتصاد کشور در سال مهار تورم و رشد تولید افزود: این نشست فرصتی بود تا با جمع کثیری از مدیران و فعالان بخش خصوصی در راستای پیگیری و حل مسائل و مشکلات این حوزه گفت و گو کنیم که به رفع آن رشد تولید، مهار تورم و افزایش صادرات در استان منجر می‌شود.

استاندار البرز با اشاره به اینکه برای پیگیری و بررسی خروجی و مصوبات نود‌وششمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان باید جلسات جداگانه‌ای برگزار شود، افزود: هدف ما تمرکز بر حل مشکلات بخش خصوصی در قالب برگزاری جلسات منظم و پیوسته است، مواردی از آنها در حیطه مسئولیت‌های استانی قابل حل است و بخش دیگری نیاز به انجام مکاتبات و اخذ مجوزهای لازم در سطح ملی دارد.

وی با تاکید بر اینکه با همت و انگیزه دستگاه‌های دولتی در البرز مباحث مرتبط با تولیدکنندگان و صاحبان صنایع در استان حل خواهد شد، افزود: به تبع با انجام اقدامات مذکور، شاهد وضعیت مطلوب‌تر نسبت به شرایط کنونی خواهیم بود.

عبداللهی در بخش دیگری از ضرورت تشکیل کارگروه‌های تخصصی در حوزه‌های مرتبط به امور اقتصادی استان از جمله مسائل کارگران سخن گفت و افزود: به رغم آنکه نرخ بیکاری در استان به عدد ۹ درصد رسیده است، اما شهرک‌های صنعتی البرز نیاز به جذب نیروهای شاغل کارگری ماهر و متخصص دارند، قرار است در این زمینه کارگروه تخصصی با مسئولیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکل گیرد تا نیازهای اشتغال در شهرک‌های صنعتی شناسایی و از ظرفیت‌های استان برای تامین آن استفاده شود.

وی ضمن تاکید بر اهمیت انتقال نیروی انسانی از شهرهای اقماری به شهرک‌های صنعتی استان به منظور تامین نیروی کار ماهر و متخصص افزود: در مجاورت شهرک‌های صنعتی استان نیز باید شهرک‌های مسکونی ایجاد شود، این اقدام آغاز شده و تداوم خواهد یافت.

استاندار البرز گفت: در بحث صادرات از مبداء استان و توسعه آن نیز اقدامات لازم در کارگروه تخصصی بدین منظور پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به پیگیری‌هایی که در مورد رفع پاره‌ای از مشکلات حوزه تولید استان انجام شد، عنوان کرد: در این مورد تا حدی شاهد رضایتمندی صاحبان صنایع در مباحث مرتبط به برق و گاز بودیم، اما علی‌رغم تمامی تلاش‌های صورت گفته همچنان مشکلاتی در این زمینه به قوت خود باقی است که پیگیر رفع آن هستیم.

عبداللهی تاکید کرد: تمامی موضوعات مرتبط به بخش خصوصی استان را با همدلی و کمک فعالان این عرصه پیگیری خواهیم کرد، هدف ما احصاء و حل مشکلات این بخش و کسب رضایتمندی صنعتگران و تولیدکنندگان است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.