البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

هیچ کارت سوختی از پمپ بنزین‌های استان البرز جمع آوری نشده / لزوم فرهنگ سازی برای استفاده از کارت های سوخت شخصی

هیچ کارت سوختی از پمپ بنزین‌های استان البرز جمع آوری نشده / لزوم فرهنگ سازی برای استفاده از کارت های سوخت شخصی


فهیمه قلندرزاده در کفت و گو با ایلنا در ارتباط با جمع آوری کارت سوخت آزاد بنزین از جایگاه های سوخت استان البرز، اظهار کرد: تا امروز (شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۱) هیچ دستورالعملی با موضوع جمع آوری کارت سوخت از پمپ بنزین‌های استان به شرکت فرآورده‌های نفتی منطقه البرز ابلاغ نشده است.

وی افزود: هیچ کارت سوختی از پمپ بنزین های سطح استان البرز جمع آوری نشده و تمام کارت‌های سوخت موجود در پمپ بنزین‌های استان در حال تراکنش بوده و روال استفاده آنها تا اطلاع ثانوی به قوت خود باقی خواهد ماند.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه البرز با تاکید بر استفاده از کارت‌های سوخت شخصی جهت ساماندهی مصرف و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا، گفت: با استفاده از کارت سوخت شخصی، اعلام تراکنش می شود و مشخص خواهد شد راننده خودرو از کدام جایگاه سوخت، بنزین خریداری کرده است لذا در راستای ارزیابی میزان مصرف بنزین در مناطق، لازم است شهروندان از سهمیه آزاد کارت سوخت خودرو استفاده کنند.

قلندرزاده با عنوان اینکه رانندگان اغلب ترجیح می‌دهند برای خرید بنزین آزاد از کارت پمپ بنزین‌ها استفاده کنند، افزود: ماهیانه علاوه بر ۶۰ لیتر سهمیه دولتی بنزین با قیمت هزار ‌و‌ ۵۰۰ تومان به میزان ۱۵۰ لیتر به صورت آزاد و با قیمت مصوب ۳ هزار تومان در کارت سوخت مالکان خودرو سواری شارژ می شود اما بیشتر شهروندان از سهمیه بنزین آزاد خود اطلاع ندارند و یا از کارت سوخت شخصی، کمتر استفاده می‌کنند.

این مسئول شایعه گرانی بنزین را کاملا رد کرد و گفت: دستورالعمل جمع آوری کارت سوخت از پمپ بنزین ها، چنانچه ابلاغ و اجرایی شود در افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری نخواهد داشت.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه البرز با تاکید بر عدم نگرانی شهروندان البرزی، گفت: در صورت ابلاغ این دستورالعمل، کارت سوخت کاملا جمع آوری نمی‌شود اما تعداد محدود خواهد شد. همچنین در قیمت مصرف برای رانندگانی که کارت سوخت خود را همراه ندارند یا کارت آنها صادر نشده، قیمت بنزین آزاد نسبت به گذشته هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

قلندرزاده در پایان، تاکید کرد: شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی به دنبال فرهنگ سازی استفاده از کارت‌های سوخت شخصی است و مردم نیز اطمینان داشته باشند که به میزان مورد نیاز، سهمیه و اعتبار در درون کارت‌های هوشمند سوخت‌شان موجود است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.