البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

۳۱ فروردین پایان مهلت ثبت نام تعیین وضعیت اشتغال اتباع افغان در البرز

 ۳۱ فروردین پایان مهلت ثبت نام تعیین وضعیت اشتغال اتباع افغان در البرز


به گزارش ایلنا از البرز، ابراهیم شادمهر با اشاره به تعیین وضعیت اشتغال اتباع خارجی، اظهار داشت: اجرای طرح تعیین وضعیت اشتغال اتباع خارجی به ویژه افغانستانی ۳۱ فروردین ماه امسال به پایان خواهد رسید و آن دسته از اتباع افغانستانی که در طرح بازشماری و سرشماری شرکت و ثبت نام کرده اند باید در طرح تعیین وضعیت اشتغال خود با مراجعه به سامانه http://kanoonnobat.ir/ نسبت به تشکیل پرونده و تکمیل مدارک جهت دریافت کارت اشتغال اقدام کنند.

شادمهر افزود: اتباع افغانستانی با مراجعه به دفتر کفالت استان زمان تشکیل پرونده و تکمیل مدارک در سامانه یاد شده اقدام کنند.

وی اضافه کرد: پس از تکمیل اطلاعات مربوط به تبعه خارجی در سامانه فوق، نوبت دهی برای مراجعه به دفتر کفالت انجام و از طریق شناسه این کانون، زمان مراجعه تعیین و پروانه اشتغال جهت متقاضی صادر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برابر مواد ۱۲۰ و ۱۸۱ قانون کار، اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول بکار شوند مگر آنکه دارای روادید ورود با حق کار مشخص بوده و مطابق قوانین و آیین‌نامه‌های مربوطه، پروانه کار دریافت کرده باشند. کارفرمایانی که بدون داشتن مجوز نسبت به کارگیری اتباع خارجی اقدام کنند مشمول جرایم سنگین خواهند شد و در صورت تکرار جریمه دو برابری برای واحدهای مذکور اعمال می شود.

طبق ماده ۱۲۲ قانون کار صدور مجوز و پروانه اشتغال برای اتباع خارجی برعهده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان ها است و این مجوز برای مدت یکسال صادر و قابل تمدید است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.