البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
X

جزییات مصوبات به سرنوشت مصوبات اجرایی نشده، دچار نشود/باید اجرای تمام و کمال مصوبات سفرهای استانی هیئت عالی قضایی با جدیت پیگیری شود

جزییات مصوبات به سرنوشت مصوبات اجرایی نشده، دچار نشود/باید اجرای تمام و کمال مصوبات سفرهای استانی هیئت عالی قضایی با جدیت پیگیری شود


به گزارش ایلنا از البرز در پایان سفر هیئت عالی قضایی به استان البرز، جلسه شورای قضایی این استان با حضور رئیس دستگاه قضا، نماینده ولی‌‌فقیه در استان البرز، استاندار البرز و همچنین اعضای شورای عالی قوه قضاییه برگزار شد. 

حجت‌الاسلام  محسنی اژه‌ای طی سخنانی در این جلسه، به رئیس کل دادگستری استان البرز دستور داد که اجرای مصوبات پیشین و اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره مربوط به مراجع و مراکز قضایی این استا را با قید فوریت در دستور کار قرار دهد. 

رئیس عدلیه با بیان اینکه باید اجرای تمام و کمال مصوبات سفرهای استانی هیئت عالی قضایی با جدیت و اهتمام ویژه پیگیری شود، عنوان کرد: پیگیری جدی شود آنچه را که در جریان سفر به استان البرز مصوب کردیم به مرحله اجرا درآید و به سرنوشت برخی از مصوباتی که تصویب می‌شوند اما اجرایی نمی‌گردند، دچار نشود. 

وی با بیان اینکه پس از احصاء مسائل و مشکلات قضایی استان البرز و با در نظر گرفتن اولویت‌ها، بالغ بر  ۱۶۷ میلیارد تومان برای تجهیز مراکز و مراجع قضایی این استان تخصیص داده شد، تصریح کرد: باید به هر آنچه که در جریان سفر به استان البرز نوشتیم و مصوب کردیم، عمل کنیم. 

همچنین در این جلسه تعدادی از اعضای شورای عالی قوه قضاییه که با حضور در بخش‌ها و شهرهای مختلف استان البرز، مشکلات و مسائل قضایی آن بخش‌ها و مناطق را احصاء کرده بودند، مطالب خود را بیان کردند. 

مصوبات سفر استانی به البرز

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در حاشیه نوزدهمین سفر خود طی گفت و گوی خبری در ارتباط با سفر به البرز اظهار کرد: بالغ بر  ۱۶۷ میلیارد تومان برای تجهیز مراکز و مراجع قضایی استان البرز تخصیص داده شد که تمام تلاش برای تخصیص این مبلغ در طی سال جاری صورت می‌گیرد.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: مقرر شد تا اردیبهشت ماه، ۱۴۰ کارمند اداری به دادگستری البرز اضافه شود و در مراحل بعدی این تعداد تا ۲۲۴ نفر هم تکمیل شود.

وی بیان داشت: همچنین مقرر شد طی دو مرحله ، بالغ بر چهل قاضی به مراجع قضایی استان البرز اضافه گردند.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد : همدلی مسئولان استان البرز بسیار قابل توجه بود که این امر می‌تواند در حل مسائل استان راهگشا باشد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.