البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

تراشیدن بیش از ۱۴هزار مترمربع کوه برای ساختن دو برج در عظیمیه کرج/ تخلفات ساخت ‌و ساز را با نفوذ و قدرتی که دارند، قانونی نشان می‌دهند

تراشیدن بیش از 14هزار  مترمربع کوه برای ساختن دو برج در عظیمیه کرج/ تخلفات ساخت ‌و ساز را با نفوذ و قدرتی که دارند، قانونی نشان می‌دهند


به گزارش ایلنا از البرز، مهدی عسگری در جلسه شورای اداری که با حضور رئیس قوه قضاییه در سفر استانی به البرز برگزار شد ، اظهار کرد: آنچه که مردم توقع دارند اجرایی شدن همان نکاتی است که بارها در صحبت‌هایتان به درستی بیان کرده‌اید، از جمله این مطالبات «سعه صدر و حسن برخورد با مردم در محاکم قضایی، پرهیز از بازداشت‌های موقتِ غیرضروری، زندان‌زدایی، کاهش اطاله دادرسی، حفظ حریم خصوصی، رسیدگی سریع به پرونده‌های کثیرالشاکی» که مهم و کلیدی است.

مهدی عسگری

 مصوبه  دولت برای فروش دو زندان اجرایی نشد

عسگری با یادآوری اینکه پس از سفر رئیس‌جمهور و دستور ایشان درخصوص انتقال زندانها، دو اتفاق خوب افتاد اما متاسفانه حرکت در این مسیر بسیار کند پیش می‌رود، تاکید کرد: هم با مصوبه کمیسیون اصل 138 مجوز فروش این دو زندان صادر شده و هم در ابلاغیه مصوبات سفر رئیس‌جمهور به وزیر دادگستری و رئیس سازمان امور زندان‌ها، تأکید شده  که ظرف 3 ماه طرح مدون انتقال این دو زندان‌ تهیه و عملیات اجرایی آن آغاز شود اما یکسال از سفر رئیس‌جمهور در همچین روزی در فروردین سال گذشته می‌گذرد و ما همچنان منتظر این اتفاق مهم هستیم.

لزوم تعیین تکلیف املاک قولنامه ای

نماینده مردم کرج فردیس ‌و اشتهارد در مجلس  با اشاره به موضوع تعیین تکلیف املاک قولنامه‌ای، گفت: شهرهایی در استان البرز داریم که بیش از 60 درصد املاک آن‌ها  قولنامه‌ای است و از سال 99 که حکم دیوان صادر شده این شهرها عملا قفل و بلاتکلیف شده‌اند.

وی افزود: سال گذشته در شهرهای بزرگ رکورد تورم اجاره مسکن زده شد و این درحالی‌ است که اغلب صاحبان این زمین‌ها، خانواده‌های کم‌برخورداری هستند که نمی‌توانند از آن استفاده کنند. 

عسگری با عنوان اینکه مردم هم در دور باطل میان شهرداری و اداره ثبت گیر افتاده‌اند، ادامه داد: اداره ثبت می‌گوید برای اخذ سند باید زمین چهاردیواری باشد و شهرداری می‌گوید برای مجوزِ احداث، باید سند داشته باشید.

با رانت بهترین مناطق کرج را تغییر کاربری داده اند

عسگری از رئیس قوه قضاییه درخواست کرد که از «تعریف یک ساز و کار برای نظارت بر دستگاه‌های نظارتی» یک تدبیری اندیشیده شود.

وی افزود: آنها چون شأن نظارتی دارند و قدرت دست آنهاست، گاهی از این قدرت به نفع دستگاه خودشان بهره‌برداری می‌کنند.

وی تاکید کرد: جناب آقای اژه‌ای؛ در همین کرج خودمان مواردی را داریم که با رانت و نفوذ دستگاه‌های نظارتی بهترین مناطق را به مسکونی تغییر کاربری داده‌اند. یک فقره آن، تراشیدن بیش از 14000 مترمربع کوه و ساختن دو برج 14 طبقه‌ای که در حال احداث است!

با نفوذ ‌و قدرتی که دارند تخلفات را قانونی می نامند

این نماینده اضافه کرد: وقتی این را گزارش کردیم و بررسی شد گفتند همه چیز قانونی است،  یعنی ظاهر کار را به لحاظ قانونی با نفوذ و قدرتی که داشته‌اند درست کرده‌اند گفتیم اگر قانونی است یعنی دستگاه‌های دیگر هم می‌توانند مشابه این کار را انجام دهند؟!

وی افزود: در منطقه‌ای از عظیمیه که حداکثر ارتفاع مجاز 6 طبقه است، 14 طبقه مجوز گرفته و با اعمال نفوذ، زمینی که کاربری آن فضای سبز گردشگری بوده است را به مسکونی تبدیل کرده‌اند. همین طور اتفاقاتی که در بلوار ماهان یعنی یکی از بهترین نقاط کرج افتاده و تعاونی مسکن دستگاه‌های پرقدرت، کاربری فضای سبز را به مسکونی تبدیل کرده‌اند. این درحالی است که همزمان با این اتفاقات، کوچکترین ساخت و ساز مردم در باغ‌های شخصی‌شان تخریب می‌شود. این قبیل تبعیض‌ها و نابرابری‌هاست که مردم را آزار می‌دهد.

ساختمان اداره کل زندان‌ها مطابق با نرخ جمعیت نیست

عسگری یادآور شد: موضوع استیجاری بودن ساختمان اداره‌کل زندان‌ها و عدم تطبیق امکانات و منابع انسانی مجموعه دادگستری با رشد مهاجرت و نرخ بالای جمعیتی که در استان داریم هم جزء مواردی است که درخواست توجه و رسیدگی به آنها را داریم.

این نماینده البرزی در پایان سخنان خود گفت: سالانه جمعیتی معادل جمعیت یک شهرستان به استان ما اضافه می‌شود اما امکانات و تجهیزات به این میزان افزایش پیدا نمی‌کند. امیدواریم که با مساعدت و تصمیمات خوب امروز شما در راستای تحقق مطالبات مردم، این سفر از سفرهای قبلی متمایز شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.