البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
X

رسیدگی خارج از نوبت به پرونده های اقتصادی و تولیدی در راستای تحقق شعار سال

رسیدگی خارج از نوبت  به پرونده های اقتصادی و تولیدی در راستای تحقق شعار سال


به گزارش ایلنا از البرز، در جریان سفر استانی ریاست قوه قضائیه به استان البرز جلسه دیدار و ملاقات مردمی حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور با اقشار مختلف مردم برگزار شد. 

وی پس از حضور در دادگستری استان البرز، شخصاً با مراجعان دیدار و گفت و گو کرد و به بررسی پرونده های قضایی و درخواست های مطروحه بیش از ۳۵ نفر از مراجعان پرداخت.

حجت الاسلام مرتضوی مقدم  در ارتباط با برخی پرونده ها دستورات لازم را صادر کرد و گفت: در ملاقات های مردمی تقاضاهای حقوقی و کیفری از سوی مراجعین مطرح می شود و هدف ما علاوه بر راهنمایی و پاسخگویی، آسیب شناسی مشکلات موجود است.

رئیس دیوان عالی کشور در حاشیه این ملاقات، در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات قوه قضائیه در راستای رشد تولید و مهار تورم تصریح کرد: دستگاه قضایی با تمام توان خود برای تحقق شعار سال پای کار است و رسیدگی به پرونده های اقتصادی و تولیدی در اولویت قرار دارد.

حجت الاسلام مرتضوی مقدم ادامه داد: رسیدگی به پرونده های اقتصادی و تولیدی در دیوان عالی کشور با سرعت و دقت و  خارج از نوبت صورت می گیرد تا در اسرع وقت منتج به نتیجه شود.

وی در ارتباط با تعداد پرونده های رسیدگی شده تصریح کرد: دیوان عالی کشور آمادگی کامل برای رسیدگی به پرونده های اقتصادی و مفاسد اقتصادی را دارد. 

رئیس دیوان عالی کشور در پایان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ورودی پرونده‌ها به دیوان کشور عالی کشور ۹۵ هزار پرونده بود که با تلاش جهادگونه همکاران ۷۹ هزار و ۹۰۰ پرونده مختومه شد. ورودی پرونده ها به دیوان بالاست و باید در این زمینه با راهکارهای قانونی چاره اندیشی شود.

رئیس قوه قضائیه بعداز ظهر پنج شنبه ۱۷ فروردین ماه در رأس یک هیأت عالی رتبه قضایی وارد استان البرز شد، رئیس دیوان عالی کشور نیز علاوه بر برگزاری ملاقات‌های منظم هفتگی در این استان نیز پاسخگوی مشکلات حقوقی و قضایی اقشار مختلف مردم شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.