البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
X

بیش از ۳۹ هزار البرزی، آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند

بیش از 39 هزار البرزی، آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند


 به گزارش ایلنا از البرز، بهزاد غفاری در اولین نشست شورای اداری که با محوریت برنامه ریزی جهت اجرای برنامه ها و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در محل اداره کل برگزار شد، اظهار داشت: با همت و تلاش خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه ای استان؛ در سال گذشته 39 هزار و 675 نفر البرزی، آموزشهای فنی و حرفه ای را در سطح استان فرا گرفتند. 

غفاری افزود:  این آموزش‌ها در راستای توانمندسازی اقشار مختلف استان، تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص و رفع مشکل بیکاری صورت گرفته که از این مقدار، 18 هزار و 201 نفر دوره معادل 3میلیون و 72هزار و 386نفر ساعت در بخش دولتی اجرا شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز تصریح کرد: آموزش‌های بخش دولتی در مراکز ثابت، سیار شهری، سکونتگاه‌های غیر رسمی، روستا، پادگان، زندان، عشایری، صنایع (ضمن کار، اصناف، جوار و بین کارگاهی)، مراکز درمانی تحت پوشش بهزیستی، دانشگاه‌ها، مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی، مهارت آموزی در محیط کار و قرارگاه های اجتماعی استان برگزار شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز گفت: علاوه بر آموزش در کارگاه‌های آموزشی بخش دولتی، بیش از حدود 466 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای زیر نظر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در استان فعالیت دارند که بر اساس استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به ارائه آموزش‌های مهارتی می پردازند. 

غفاری در تشریح عملکرد آموزشی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان افزود: در خوشه‌های صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی، جمعاً 21 هزار و 474 نفر معادل 4 میلیون و 710 هزار و 747 نفر ساعت از آموزش‌های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این آموزشگاه‌ها بهره‌مند شده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که با هم افزایی و تلاش مضاعف در سال پیش رو؛ شاهد تحول در ارائه آموزشهای مهارتی، اجرای دقیق اهداف و برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و همچنین تحقق شعار سال مقام معظم رهبری خواهیم بود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.