البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
X

لزوم حمایت مدیران از سرمایه گذاری و صادرات در سال جدید/ نظارت بر جذب تسهیلات اعطایی از سوی بانک ها در راستای تولید و اشتغال استان/از ارائه خدمات به افرادی که کشف حجاب کرده اند، خودداری شود

لزوم حمایت مدیران از سرمایه گذاری و صادرات در سال جدید/ نظارت بر جذب تسهیلات اعطایی از سوی بانک ها در راستای تولید و اشتغال استان/از ارائه خدمات به افرادی که کشف حجاب کرده اند، خودداری شود


به گزارش ایلنا از البرز،  مجتبی عبداللهی در اولین شورای اداری استان که روز دوشنبه ۱۴ فروردین ماه با حضور آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان و تمامی مدیران استان، برگزار شد از مدیران استان خواست تا شعار سال را کلید و محور امور خود قرار دهند و در این مسیر با اتحاد، همدلی و هم افزایی برای نیل به اهداف و کسب رضایتمندی مردم شریف و ولایتمدار استان، حرکت کنند.

وی همچنین به اقدامات صورت گرفته در قالب قرارگاه ها و نهضت های مختلف عملیاتی استان و دستاوردهای ملموس آن بویژه در جهت توانمند سازی محله های ۶۶ گانه کمتربرخوردار استان اشاره کرد و تداوم و تقویت این روند را ضروری دانست.

عبداللهی در ادامه افزود: بر این باور هستم که عقب ماندگی‌های استان در زیرساخت‌ها و سرانه‌ها، ناشی از عدم عزم و اهتمام برای این منظور بوده، چراکه اکنون به‌رغم محدودیت های اعتباری با بسیج مجموعه استان توانسته‌ایم نتایج مطلوبی را رقم بزنیم و ریل گذاری صحیحی صورت گرفته است. 

وی گفت: یکی از برنامه‌های مهمی که سال گذشته بخوبی اجرایی شد، دیدارهای مردمی مدیران بود چراکه از این طریق مدیران بر مسائل و مطالبات مردمی تسلط بیشتری پیدا کردند و با اختیارات ویژه خود بسیاری از مشکلات را حل و فصل کردند. این امر علاوه بر تکریم مردم، رضایتمندی فراوانی را در پیش داشت بنابراین باید امسال نیز استمرار یابد.

عبداللهی با بیان اینکه ارتقا شهرهای محمدشهر،  ماهدشت و کمالشهر در وزارت کشور مورد موافقت قرار گرفت، افزود: برای اعمال این امر نیاز به مصوبه هیات دولت است که باید مورد پیگیری ویژه از سوی مسئولان مربوطه در استان قرار گیرد. ارتقا این شهرها، بودجه و توجه ویژه‌ای را برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های آنها همراه خواهد داشت. 

وی با اشاره به اینکه هزار مدرسه برای جبران سرانه های آموزشی و پرورشی استان نیاز داریم: نهضت مدرسه سازی در استان نیز روند خوبی را طی می کند و فراتر از تعهدات خود عمل کرده ایم و با استقبال و مشارکت خیرین تا پایان دولت سیزدهم بیش از ۲۰۰ مدرسه در استان ساخته خواهد شد.

استاندار البرز به ساخت و تکمیل پروژه های بیمارستانی استان اشاره کرد و افزود: با تلاش هایی که معطوف شد پس از ۱۲ سال انتظار،  بیمارستان دولتی فردیس آماده بهره برداری شد و بزودی با حضور مسئولان ارشد ملی رسما افتتاح می شود. بیمارستان خصوصی فردیس نیز در حال تکمیل است و چند پروژه دیگر در این بخش به سرعت در حال پیشرفت هستند.

وی گفت: در راستای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری توفیق یافتیم از تعهدات تعیین شده پیشی بگیریم و همچنین در حوزه شرکت های دانش بنیان رتبه چهارم کشور از آن استان البرز است.

عبداللهی با عنوان اینکه استان البرز با توجه به ظرفیتی که دارد باید در کشاورزی و توسعه گلخانه ها در جایگاه های برتر کشور باشد، گفت: البرز دارای حدود ۳۵۰ هکتار گلخانه بود که ظرف یک سال حدود ۳۵۰  هکتار به آن افزوده شد و هزار هکتار نیز مجوز احداث دریافت کرده اند، باید این مساحت را به ۲ هزار هکتار برسانیم تا به صادرات، درآمدزایی،  اشتغال و بهره وری و صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی برسیم.

وی گفت: در بخش عمران توفیقات ارزشمندی کسب شد، بخشی قطار شهری کرج پس از ۲۵ سال انتظار مردم،  مورد بهره برداری قرار گرفت و برای تکمیل کمربند شمالی کرج اعتبارات ویژه ای مصوب شد و همچنین اجرای اتوبان جنوبی کرج نیز در دستور کار قرار گرفت. 

استاندار البرز افزود: مسکن های مهر در استان به سرعت تکمیل شدند و پس از بیش از یک دهه انتظار حدود ۴ هزار واحد به مردم تحویل داده شد. برای ارتقا زیرساخت های مسکن های مهر که از سنوات قبل مورد بی مهری قرار گرفته بودند، کارگروه ویژه تشکیل شد و در حال برنامه و اقدام هستیم. 

عبداللهی با بیان اینکه باید تحولات بزرگی را در استان ایجاد کنیم، افزود: معیار و ملاک ارزیابی مدیران استان، تلاش برای ارتقا زیرساخت ها، کسب رضایتمندی مردم و اخذ اعتبارات ویژه ملی برای پیشبرد پروژه های مهم و حیاتی استان است.

وی گفت: مسئولان مربوطه باید با رفع موانع تولید و ایجاد تسهیلات لازم از تولید و اشتغال استان حمایت کنند و شرایط را برای سرمایه‌گذاری و صادرات فراهم کنند.

استاندار البرز افزود: نظارت بر تسهیلات اعطایی از سوی بانک ها بسیار اهمیت دارد چراکه تمامی این اعتبارات باید در تولید و اشتغال هزینه شوند.

وی گفت: باید از راه اندازی تعاونی های مسکن و تولید مسکن با محوریت بخش خصوصی حمایت بیشتری صورت گیرد چراکه با حل مشکل مسکن مردم، بهبود معیشت و اقتصاد خانواده ها را خواهیم داشت. 

عبداللهی گفت: باید با عزم و اراده ویژه ای در راستای کاهش حداقل ۳۰ درصد از جرائم استان اقدام کنیم. سال گذشته تنها استانی در کشور بودیم که موفق به کاهش ۶ درصدی مجموعه جرائم شدیم.

وی افزود: قرارگاه حجاب و عفاف استان از سال گذشته راه اندازی شد و اکنون نیز براساس ابلاغ وزارت کشور و دستورالعمل های قوه قضائیه با اهتمام ویژه ای دنبال شود و مدیران در این راستا باید متمرکز شوند.

استاندار البرز گفت: مدیران استان باید توجه داشته باشند کارکنان از حجاب اسلامی برخوردار باشند و با احترام به شهروندان قانومدار از ارائه خدمات به افرادی که کشف حجاب کرده اند، خودداری شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.