البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
X

کرج در موضوع تامین ناوگان حمل و نقل عمومی، کلانشهری فقیر است

 کرج در موضوع تامین ناوگان حمل و نقل عمومی، کلانشهری فقیر است


به گزارش ایلنا از البرز، علیرضا رحیمی محمودآبادی با اشاره به ضرورت توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرج، اظهار کرد: شهر کرج در موضوع تامین ناوگان حمل و نقل عمومی، کلانشهری فقیر به شمار می رود لذا در ماه‌های پایانی سال گذشته توافق با شرکت ایران خودرو و اسکانیا مبنی بر خرید حدود 120دستگاه اتوبوس درون شهری بسته شده که ۵ دستگاه آن تحویل شد و تحقق این مهم در سال جاری در دست اقدام قرار دارد.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر کرج در ادامه از تلاش مدیریت شهری برای توسعه بیشتر ناوگان حمل و نقل عمومی سخن گفت و اظهار داشت: علاوه بر افزایش ۱۲۰ دستگاه اتوبوس موصوف، مدیریت شهری با استفاده از ظرفیت  تباصر بودجه ۱۴۰۲ برنامه‌ ریزی‌های لازم برای خرید حداقل ۱۵۰ دستگاه دیگر نیز در سال جاری  صورت دهد تا به استاندارد نیاز اولیه ناوگان عمومی شهری نزدیک تر شویم. 

رحیمی نائب رییس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود به عقد قرارداد ۷۰ ون تاکسی اشاره و با بیان اینکه در حال حاضر در انتظار آزادسازی و واگذاری این خودروها از سوی ایران خودرو هستیم، گفت: مراحل اداری و پلاک گذاری نیز توسط پلیس راهور صورت می‌گیرد و پس از آن خودروها در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل دربخش پایانی صحبت های خود را به موضوع نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اختصاص داد و افزود: در حال انجام مراحل انتخاب پیمانکار  جهت بازسازی و بهسازی 153 دستگاه اتوبوس فرسوده هستیم.

وی با اشاره به اینکه این موضوع از سال گذشته در حال پیگیری بوده و متوقف شده است، گفت: امید است هر چه سریعتر انتخاب پیمانکار صورت گیرد و این تعداد اتوبوس نیز به مدار خدمت رسانی به شهروندان اضافه شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.