البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
X

کسب و کارهای کوچک در کتابخانه های عمومی البرز حمایت می‌شوند

کسب و کارهای کوچک در کتابخانه های عمومی البرز حمایت می‌شوند


به گزارش ایلنا از البرز، علی معدنی پور در جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان با تقدیر از کتابداران و خادمان کتاب و کتابخوانی در استان البرز اظهار کرد: کتابخانه های عمومی در سالی که گذشت برنامه های متنوعی را در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری با تلاش کتابداران و نیروهای ستادی در سطح استان برگزار کرد که هر یک از برنامه ها در محلات  و مناطق روستایی و شهری اثر بخش است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ برنامه های متنوعی را از شروع شال جدید خواهیم داشت تصریح کرد: با حلول ماه مبارک رمضان و تقارن آن با عید نوروز، کتابخانه های عمومی برنامه های ویژه ای را با مشارکت محافل ادبی و اعضای کتابخانه های عمومی برگزار خواهدن کرد تا در تقارن بهارطبیعت و بهار قرآن نیزکتابخانه های عمومی به عنوان  پایگاه های فرهنگی استان نقش خود را ایفا نمایند و فوق برنامه های مذهبی و فرهنگی برای روزه داران و مهمانان این ماه مبارک برپا شود.

علی معدنی پور در ادامه با تاکید بر حمایت از کسب و کارهای کوچک در کتابخانه های عمومی استان عنوان داشت: کتابخانه های عمومی همانطور که در سال ۱۴۰۱ از کسب و کارهای کوچک و کارآفرینان و اقدامات دانش بنیان حمایت کردند در سال  1402 نیز رویکرد کتابخانه ها با حمایت از کسب و کارهای کوچک است و تنوع خدمات در کتابخانه ها محسوس خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی با اظهار بر اینکه کتابخانه های عمومی در کشور بیش از ۶۰ نوع خدمات به اعضای کتابخانه های عمومی ارائه می دهند افزود: کتابخانه ها در استان البرز نیز بنبر شرایط اقلیمی ، فرهنگی و اجتماعی هر منطقه خدمات را به اعضا ارائه می دهند و با تعاملی که میان کتابخانه های عمومی با ائمه جمعه محترم، فرمانداران، بخشداران، شهرداران ، اعضای شورای اسلامی شهر ، معتمدین و خیرین وجود دارد امید است بستر خدمات رسانی به کودکان، نوجوانان، جوانان و خانواده ها در کتابخانه های عمومی گسترش و توسعه یابد.

همچنین در ادامه  جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان البرز نیز موضوعات مختلف کتابخانه های عمومی در شهرستانها مورد بررسی قرار گرفت.

 در پایان کتاب «شرح نهج البلاغه» توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی استان معرفی و بخشی از آن نیز با مضمون خدمت خالصانه و خدمتی که فقط برای خدا و رضایت مردم باشد خوانده شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.