البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
X

شورای شهر کرج لایحه تسهیلات مالی خارجی قطار شهری را تصویب کرد

شورای شهر کرج لایحه تسهیلات مالی خارجی قطار شهری را تصویب کرد


به گزارش ایلنا از البرز، عمار ایزدیار در پایان نود و هشتمین جلسه رسمی شورا در جمع اصحاب رسانه، در خصوص مصوبات جلسه اظهارداشت: نخستین موضوعی که در صحن مطرح شد، حمایت از معیشت و تکریم پرسنل آتش نشان بود که با موافقت اعضا مقرر شد در سال 1402 با در نظر گرفتن آیتم صعوبت شغلی، مبلغی به صورت ماهیانه در قالب رفاهیات به کارکنان پرداخت شود. 

وی مطرح کرد: موضوع بعدی مربوط به لایحه شهرداری در تبصره ۱۱ بدون تقلیل به تصویب رسید که در قالب کمیسیون ماده صد به آن ها رسیدگی می شود. تعرفه های جدید شهرداری کرج با اندکی تقلیل به تصویب شورای شهر رسید و از تاریخ یکم فروردین ۱۴۰۲ ملاک عمل تعرفه شهرداری، مصوبه امروز شورا خواهد بود که بر مبنای وی مصوب سال گذشته با ضرایب جدید، بر اساس ظرفیتی که تا سطح تورم اعلامی از مرکز آمار ایران به ما داده شده، اخذ خواهد شد. 

نائب رئیس و سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به حرکت شهرداری به سمت شیوه های جدید تامین مالی برای پروزه های عمرانی بیان کرد: به شهرداری کرج اجازه استفاده از تسهیلات فاینانس خارجی برای پروژه خط دو قطار شهری کرج، داده شد که در این راستا سهم شهرداری ۵۰ درصد و سهم دولت نیز ۵۰ درصد است.

ایزدیار خاطرنشان کرد: به منظور حمایت از خانواده های زندانیان و ستاد دیه، شهرداری کرج با صدور پروانه ساختمانی به مبلغ ۳۸۲ میلیون و ۸۶۱ هزار تومان از محل ماده ۱۶ جهت ساخت ساختمان ستاد دیه استان البرز موافقت کرد.

وی عنوان کرد: همچنین به منظور تعیین تکلیف بدهی های شهرداری و افزایش سرمایه سهم شهرداری کرج در بانک شهر به میزان هفت درصد، امروز با افزایش سرمایه و اوراق مشارکت در بانک شهر در قبال اعطای پروانه ساختمانی بر روی املاک بانک شهر در شهر کرج تا سقف مبلغ ۵۲۸ میلیارد تومان موافقت شد. موافقت با تعیین تکلیف اساسنامه های سازمان های شهرداری در قالب ماده ۸۴ و ۵۴ تا ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۲ نیز از دیگر مصوبات جلسه بود.

نائب رئیس و سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج گفت: اصلاحیه اساسنامه شرکت توسعه و عمران تپه مراد آب به تصویب سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با قید این اصلاحیه رسیده بود که امروز شورای شهر موافقت کرد که در مجموعه ساماندهی تپه مراد آب یا منطقه اسلام اباد و تعیین تکلیف رینگ ۳۰ متری، با تاسیس شرکت توسعه و عمران تپه مراد آب حضور جدی تر و پررنگ تری داشته باشد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.