البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

روزانه حدود ۳۰۰ هزار خودرو بین تهران و کرج تردد دارند/۲۰ درصد ترافیک ملی در آزادراه تهران کرج است

روزانه حدود ۳۰۰ هزار خودرو بین تهران و کرج تردد دارند/۲۰ درصد ترافیک ملی در آزادراه تهران کرج است


به گزارش ایلنا از البرز، مجتبی عبداللهی در مراسم افتتاح پروژه زیرگذر فردیس برای رفع گره ترافیکی در اداره آزادراه تهران_کرج_قزوین همزمان با بهره برداری از ۳۵۰ پروژه اصلاح، ایمن سازی و رفع نقاط پر تصادف راه های کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: آزادراه تهران_کرج_قزوین ۲۰ درصد از ترافیک کشور را دارد و بارها مورد تعریض و اجرای عملیات مسکن وار قرار گرفته است ولی اکنون بر این باور هستیم که باید اقدام بزرگتری شکل گیرد.

استاندار البرز گفت: اتوبان شهید سلیمانی در امتداد ادامه آزادراه شهید همت در استان که ۷۸ درصد پیشرفت دارد، در صورت توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی و تامین اعتبار در دهه مبارک فجر ۱۴۰۲ مورد بهره برداری قرار می گیرد.

استاندار البرز با بیان اینکه روزانه به صورت میانگین ۳۰۰ هزار خودرو در اتوبان تهران_کرج تردد دارند، گفت: ضرورت دارد نگاه ویژه ملی و به طور خاص از وزارت راه و شهرسازی به این آزادراه معطوف شود چراکه بار ترافیک و تردد ملی را بر دوش دارد.

وی افزود: اکنون در کنار کنارگذر شمالی کرج، برای برون رفت از ترافیک های این آزادراه،  آزادراه جنونی کرج نیز طراحی شده و می توان اتوبان فعلی را نیز به صورت دو طبقه برای تردد مردم کشور مهیا کرد.

عبداللهی گفت: با عزم و اراده ای که در دولت مردمی سیزدهم و نیز وزارت راه و شهرسازی برای کسب رضایت‌مندی و آسایش مردم شکل گرفته، امید است که توسعه و رفع مشکلات راه های البرز تسریع شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.