البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
X

هشت محصول کشاورزی پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها را کسب کرد

هشت محصول کشاورزی پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها را کسب کرد


به گزارش ایلنا از البرز، محمد حسین طاهری با اشاره به اهمیت کیفیت مواد غذایی و محصولات کشاورزی، اظهار کرد: ۸  فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی شامل محصولات توت فرنگی گلخانه ای، سیر خشک، کاهو ساقه ای و اسفناج با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان صادر شد.

مدیر کل استاندارد استان البرز گفت: این اداره کل به منظور نظارت مستمر بر عملکرد واحدهای دارای پروانه کاربرد نشان حدمجاز اقدام به  بازرسی و نمونه برداری ادواری می کند.

وی ادامه داد: کشاورزان متقاضی دریافت پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها پس از ارائه مدارک لازم به سازمان جهاد کشاورزی استان و تایید آن، طی بازرسی و نمونه برداری از محصولات کشاورزی توسط شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران مورد ارزیابی و انطباق قرار می گیرند.

طاهری تصریح کرد: در صورت مطابقت محصول مورد نظر با استانداردهای ملی مربوطه پرونده از طریق سامانه سماک برای طرح در کمیته علائم این اداره کل ارسال می شود.

مدیرکل استاندارد استان در پایان بیان داشت: صدور پروانه کاربرد نشان حدمجاز آلاینده ها در راستای کاهش استفاده از آلاینده های مورد مصرف در تولید محصولات کشاورزی و حفاظت از منابع آب و خاک و تضمین ایمنی و سلامت آحاد جامعه انجام می گیرد و می تواند در صادرات محصولات کشاورزی استان نقش موثری ایفا کند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.