البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
X

مانور اضطراری ۲ سالانه در فرودگاه بین المللی پیام

مانور اضطراری 2 سالانه در فرودگاه بین المللی پیام


به گزارش ایلنا از البرز، امروز چهارشنبه سوم اسفند در برگزاری مانور اضطراری 2 سالانه در فرودگاه بین المللی پیام، دستگاه هایی از جمله هلال احمر، آتش نشانی، مدیریت بحران استانداری البرز، اورژانس، هلال احمر، بهزیستی، سازمان آرامستان ها و پزشکی قانونی حضور داشتند.

این مانور با هدف آمادگی ارگان های عملیاتی، هماهنگی و فرماندهی در شرایط اضطراری مانند وقوع سوانح هوایی در فرودگاه بین المللی پیام انجام شد.

اطفاء هواپیماهای آتش گرفته، امداد و نجات و حمل و انتقال مصدومان به منطقه تریاژ از جمله عملیات های صورت گرفته در مانور اضطراری ۲ سالانه در فرودگاه بین المللی پیام بود.

استفاده از سگ های زنده یاب با هدف یافتن مفقودان در حوادث احتمالی، محصور کردن منطقه آسیب دیده توسط یگان حفاظت هواپیمایی فرودگاه پیام و ایمنی سازی باند فرودگاه از دیگر عملیات هایی بود که در این مانور به صورت موفقیت آمیز اجرایی شد.

بر اساس الزام سازمان هواپیمایی کشوری سه دوره مانور اضطراری در بازه زمانی شش ماهه،یک ساله و دو ساله در فرودگاه ها برگزار می شود که دوره دو ساله این مانور با مشارکت ارگان های مستقر در فرودگاه بین المللی پیام، یگان های امداد رسان و ناظران در این فرودگاه برگزار شده است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.