البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

شهرداری بدون مشارکت شهروندان نمی‌تواند کارها را پیش ببرد

شهرداری بدون مشارکت شهروندان نمی‌تواند کارها را پیش ببرد


به گزارش البرز نیوز از البرز، مهرداد کیانی با اشاره به اینکه سرای محلات می‌تواند به‌عنوان میعادگاهی در ایجاد مشارکت‌های مدنی شهروندان یک عنصر اساسی باشد، گفت: بر همین اساس ایجاد و احداث سراهای محله در شهر کرج در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت.

شهردار کرج با اشاره به اینکه در حال حاضر پنج سرای محله در سطح شهر افتتاح‌شده و دو سرای محله دیگر و ستاد توسعه سراهای محلات در گلشهر نیز آماده بهره‌برداری است، اظهار داشت: بهره‌مندی از فضاهای پژوهشی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و افزایش دامنه‌های فرهنگی و علمی از کارکردهای سرای محله است که مدیریت شهری به آن توجه ویژه‌ای دارد.

وی، سرای محله کیانمهر واقع در محدوده پارک ورزش، سرای محله جهان‌نما به متراژ ۳۰۰ متر در پارک زیتون در محدوده محله جهان‌نما و سرای محله رجائی شهر در بلوار انقلاب به متراژ ۶۸ متر همچنین سرای محله حصارک بالا در محله حصارک بالا به متراژ ۶۰ متر و سرای محله گلشهر واقع در محدوده بلوار هوشیار به متراژ ۴۰۰ متر را از پروژه‌هایی دانست که افتتاح شده و در اختیار شهروندان قرارگرفته است.

شهردار کرج در ادامه صحبت‌های خود گفت: سرای محله در شهرک بنفشه به متراژ ۲۰۰ متر با ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی و سرای محله حصار واقع در خط ۳ حصار با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اقدام است و در آینده نزدیک در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

کیانی با اشاره به اینکه ستاد توسعه سراهای محلات در گلشهر واقع در منطقه ۵ کرج آماده افتتاح است و در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، عنوان کرد: این ستاد باهدف برنامه‌ریزی و جهت‌گیری در خصوص انجام امور سراهای محلات احداث‌شده است.

وی، با اشاره به اهمیت افزایش زیرساخت‌های مشارکتی عموم شهروندان در اداره شهر به‌خصوص در موضوعات فرهنگی، عنوان کرد: ایجاد فضاهای مناسب برای افزایش مشارکت اجتماعی به خصوص سراهای محله در مناطق مختلف می‌تواند به‌عنوان فضاهای مناسبی جهت مشارکت شهروندان باشد.

شهردار کرج با تأکید بر اینکه شهرداری بدون مشارکت شهروندان نمی‌تواند کارها را پیش ببرد، گفت: خدمتگزاری و فرهنگ‌سازی در خصوص ایجاد زمینه‌های مشارکتی شهروندان از موضوعات بااهمیت مدیریت شهری است.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.