البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۶
X

دو ایستگاه از فاز یک قطارشهری کرج در ماه بهمن افتتاح می شود

دو ایستگاه از فاز یک قطارشهری کرج در ماه بهمن افتتاح می شود


به گزارش البرز نیوز از البرز، علیرضا رحیمی با اشاره به اینکه پروژه قطار شهری کرج تا به امروز مسیر پرپیچ و خمی را طی کرده است، اظهار کرد: روزی که این پروژه شروع شد، تکمیل هر کیلومتر از مترو حدود ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه داشت ولی امروز به حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی ادامه داد: در دوره قبل مدیریت شهری کرج، به رغم اینکه پروژه قطار شهری کرج با مشکلاتی مانند تامین برق، ریل گذاری و … مواجه بود، چندین بار خبرهایی مبنی بر بهره برداری از آن منتشر شد که در نهایت این اتفاق محقق نشد.

رحیمی اضافه کرد: شورای ششم این پروژه را در شرایطی تحویل گرفت که هنوز سیستم برق آن راه اندازی نشده بود، رام قطار نداشت، ریل کامل نبود و آسانسور و حتی پله برقی آن هم نصب نشده بود.

این مسئول تاکید کرد: با گذشته یک سال و چهارماه از فعالیت شورای ششم، امروز به نقطه‌ای رسیدیم که می‌توان گفت این پروژه ۲۲ بهمن ماه به بهره برداری می‌رسد.

وی ابراز کرد: در بازدیدی که از ایستگاه f تا k (۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی) صورت گرفت مشخص شد همه اقدامات لازم برای بهره برداری از این پروژه انجام شده و با ورود رام هفت واگنه به ریل، انتظار شهروندان برای بهره برداری از این پروژه به پایان می‌رسد.

وی ابراز کرد: در فاز دوم، روی بهره برداری از ایستگاه چهارراه طالقانی تا شهید سلطانی و پایانه خط ۵ تهران متمرکز شده است.

رحیمی توضیح داد: این مسیر حدود ۴۵ درصد پیشرفت داشته و در صورت تامین اعتبار، تا پایان دوره ششم می‌توانیم ایستگاه k تا q(شهید سلطانی) را هم تحویل دهیم تا خط حداقل ۱۵ کیلومتری را در کرج راه اندازی کرده باشیم. این افق بلند شورای ششم در این خصوص است.

وی افزود: بهره برداری از مسیر k تاq  حداقل به سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تامین آن منوط به حمایت دولت است.

وی با اشاره به اینکه خرید رام قطار تماما به عهده دولت است، افزود: با توجه به بالا رفتن هزینه خرید تجهیزات و … دولت باید بیش از پیش حمایت کند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.