البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

استان البرز برای رسیدن به متوسط کشور به ۵۵۰۰ کلاس درس نیاز دارد

استان البرز برای رسیدن به متوسط کشور به 5500 کلاس درس نیاز دارد


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در بیست و چهارمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز که روز یکشنبه برگزار شد، اظهار داشت: استان البرز در رتبه های نخست تراکم جمعیت و مهاجر پذیری کشور است و از ابتدای تاسیس، سرانه ها و زیرساخت های متناسب با جمعیت خود را نداشت و به طور خاص در سرانه های آموزشی با فقر جدی مواجه است.

وی افزود: در سفر رئیس جمهور کشور، پیشنهاد دادیم که ظرف مدت یک سال طی تعامل دولت و خیرین، ساخت 100 مدرسه را به پایان برسانیم ولی این ظرفیت را داریم که این تعداد را به 200 و یا 300 مدرسه در بازه زمانی 3 یا 4 ساله برسانیم چراکه استان البرز برای رسیدن به متوسط کشور به 5500 کلاس درس نیاز دارد.

وی افزود: با تمام وجود آرزو دارم که تمامی دانش آموزان در این نظام مقدس به مدارج عالی تحصیلی دست یابند و ایران اسلامی به پشتوانه این ظرفیت ارزشمند، کشوری توسعه یافته و مترقی تر در دنیا باشد.

عبداللهی گفت: در قالب ماموریت های قرارگاه اجتماعی در محله های ۶۶ گانه استان نسبت به احصا نیازهای آموزشی این محله ها اقدام شده و جانمایی برای احداث مدارس و مراکز آموزشی را آغاز کرده ایم.

استاندار البرز گفت: خیرین مدرسه ساز استان البرز در کشور خوش درخشیده اند و این ظرفیت ارزشمند و بازوان قدرتمند را فرصتی مغتنم برای ایجاد بسترهای ارتقا کیفیت خدمات رسانی به مردم و تقویت زیرساخت های فقیر استان می دانیم.

 وی افزود: تحرک بسیار خوبی شکل گرفته و خیرین بسیاری برای مشارکت در ساخت مدرسه اعلام آمادگی کرده اند، اکنون 34 مدرسه آماده و دراین یکسال تحویل آموزش و پرورش شده اگرچه 65 مدرسه در دست ساخت داریم که از پیشرفت فیزیکی 20 تا 90 درصد برخوردار هستند ولی تمام تلاش را برای ارتقای سرانه های آموزشی بکار بسته ایم . 

عبداللهی گفت: در تلاش هستیم ۶۵ مدرسه دیگر نیز تا پایان سال تکمیل کنیم و همچنین ۵۲ زمین برای ارتقای سرانه های آموزشی استان البرز جانمایی شده است.

عبداللهی گفت: امید است با عزم و اراده و هم افزایی که شکل گرفته بتوانیم بسترهای آموزش و پرورش استان را به نرم کشوری برسانیم.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.