البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
X

حمام تاریخی مصباح کرج به طور کامل تملک می‌شود

حمام تاریخی مصباح کرج به طور کامل تملک می‌شود


به گزارش البرز نیوز، شهباز محمودی اظهار کرد: در کنار حمام مصباح بنای دیگری هم وجود دارد که جزو الحاقات حمام بوده و در سال ۹۷ توانستیم پنج دانگ از آن بنا را خریداری کنیم و یک دانگ باقی ماند.

معاون میراث‌فرهنگی البرز ادامه داد: طی مذاکراتی که با مالک به عمل آمده در روزهای آتی یک دانگ باقی مانده هم خریداری می‌شود و بنای الحاقی کنار حمام مصباح نیز کاملا به نام میراث فرهنگی سند می‌شود. به این ترتیب بعد از گذشت چهار سال، در سال جاری برای یک دانگ باقی مانده نیز تأمین اعتبار شد و این بنا به زودی پس از انجام کارشناسی‌ها  تملک می‌شود.

محمودی افزود: پس از این اقدام با توجه به اینکه تمام بنا صد درصد برای میراث‌فرهنگی است، می‌توانیم آن را از طریق ماده ۲۷ به بخش خصوصی با کاربری‌های فرهنگی واگذار کنیم.

او تصریح کرد: تقریبا ۹۰ درصد حمام مصباح بازسازی شده و کارهای جزئی باقی مانده که پس از واگذاری توسط بخش خصوصی تکمیل می‌شود و برای استفاده عموم با کاربری‌های فرهنگی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

حمام مصباح متعلق به اوایل دوره قاجار است و در سال ۱۳۸۰ به شماره۳۷۹۰ به ثبت ملی رسیده است و به عنوان یکی از آثار فاخر و تاریخی شهرستان کرج در محله مصباح  به شمار می‌رود.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.