البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۰۷
X

شهردار کرج پاسخگوی نحوه دستیابی در قالب بودجه به لحاظ درآمدی و هزینه های عمرانی باشد

شهردار کرج پاسخگوی نحوه دستیابی در قالب بودجه به لحاظ درآمدی و هزینه های عمرانی باشد


به گزارش البرز نیوز از البرز، علی ذبیحی در نطق پیش از دستور هشتاد و پنجمین جلسه رسمی شورای شهرطی تذکری به شهردار اظهار داشت: به نظر می رسد پس از گذشت ۷۰ روز از سکانداری شهردار کرج می بایست موضوعاتی را با مردم، شهردار، اعضاء شورای شهر در میان گذاشت، به عنوان نماینده و مطالبه گر از طرف مردم وظیفه نظارتی و مطالبه گری را فراموش نکنیم.

خزانه دار شورای اسلامی شهرکرج تصریح کرد: فارغ از چگونگی انتخاب شهردار که مداخلات در این خصوص واضح و شفاف اتفاق افتاد و این مهم بیرون از شورا رقم خورد، بنده عرض کردم به رغم میل باطنی و در اجماع و همدلی به شهردار منتخب رای دادم و از قبل اعتقاد داشتم که وی شناخت کافی از شهرداری و ساختار شهرداری نداشته و امروز بر این اعتقاد راسخ تر و محکم تر شدم.

ذبیحی بیان کرد: امروز از این تریبون اعلام می کنم که اگر تا امروز تصور این بوده که آقای ذبیحی چماق بگم بگم به دست گرفته تا به مقصود و اهداف خودش برسد شفاف عرض می کنم که اگر صبر کردم هدف کمک به شهردار و مدیریت شهری و حل مسائل بوده که تاکنون من و همکارانم در شورا تمام  تلاشمان را در راستای هم افزایی و نظرات مشورتی کردیم و بعد از این هم ادامه خواهیم داد.

وی اذعان کرد: به نظر می رسد که اتاق فکر مدیریت شهری بیرون از شهرداری و توسط افرادی خاص در حال خط دهی است که این موضوع قابل تامل و بررسی است تا جایی که به توصیه بزرگان و اساتید که تجربه کافی در شهر و مدیریت شهری را داشته و دارند گوش داده نمی شود و این صداها شنیده نمی شود.

خزانه دار شورای شهرکرج تاکیدکرد: همکارانم در شورا توجه داشته باشند که عده ای به دنبال اختلاف افکنی میان اعضاء هستند همین جا اعلام می کنم امروز شورا بیش از پیش منسجم و همدل است.

ذبیحی خطاب به شهردار گفت: بر فرض اینکه شما تا پایان دوره ششم شهردار کرج باشید حال سوال و تذکر بنده این است که پلان و نقشه راه شما در خصوص نحوه دستیابی در قالب بودجه به لحاظ درآمدی و هزینه های عمرانی چیست؟

وی در ادامه خطاب به شهردار کرج گفت: با توجه به عدم وجود برنامه راهبردی و عملیاتی برنامه شما برای ۱۴۰۲ چیست؟ و تاکنون چه کرده اید؟ آیا در این خصوص جلساتی برگزار شده؟ لطفاً گزارش جلسات را ارائه کنید.

این عضو شورا اضافه کرد: سیستم مدیریت شهری دارای رخوت و بلا تکلیفی است. مدیران نمی دانند رفتنی هستند یا ماندنی برای مدیران چه برنامه ای دارید تا کی و کجا سیستم باید هزینه بلا تکلیفی را پرداخت کند؟

وی در ادامه به شهردار کرج گفت: نحوه بدست آوردن منابع از طریق ابزارهای نوین مالی را اعلام کنید تغییر رویکرد چه زمانی اتفاق خواهد افتاد. تا کی باید شورا پاسخ بدیهیات را بدهد؟ به طور مثال، متمم ۱۴۰۰ با ۶۱۶۲ میلیارد تومان تائید و تصویب شد. سقف هزینه جاری حدود ۵۰% و ۵۰% از مانده بودجه هزینه های عادیست (جوب و جدول)، ۵۰۰ میلیارد اوراق مشارکت باقیمانده ۱۰۰۰ میلیارد تولید ثروت است که با عوارض و بقیه موضوعات شهر را نمی شود اداره کرد.

وی خاطرنشان کرد: آقای شهردار، درست است که شما بودجه را ننوشته اید ولی هیچ تحرکی برای بودجه ۱۴۰۲ مشاهده نمی شود و تا زمانی که ابزارهای تامین مالی و درآمدی را نداشته باشیم اتفاقی نخواهد افتاد.

ذبیحی یادآور شد: با حضور شما دلگرم شدیم که شما با وزارت کشور و استاندار البرز ارتباط دارید که به نظرم اینگونه نبوده و مقامات استانی هم از شما نا امید شده اند با این وجود 160 میلیارد برای خرید تجهیزات آتش‌نشانی در سفر استانی پیش بینی شده است. چه میزان از این مبلغ به شهرداری کرج اختصاص یافته است. برنامه راهبردی و عملیاتی شما چیست؟ امیدوارم که پاسخ این سوالات را پیدا کنید و در راستای عمل به آن اقدام کنید.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.