البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

لزوم تخصیص بودجه استانی ۱۴۰۲ مطابق با جمعیت و اهمیت البرز

لزوم تخصیص بودجه استانی ۱۴۰۲ مطابق با جمعیت و اهمیت البرز


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در شورای معاونان، فرمانداران و مدیران کل استانداری بر ضرورت اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی از سوی مدیران استان تاکید کرد و اظهار داشت: دستاوردهای استان در حوزه های مختلف با هدف تبیین و تشریح کارآمدی نظام و امید افزایی باید اطلاع رسانی شود.

عبداللهی با اشاره به ضرورت اعمال تحول اساسی در بودجه ۱۴۰۲ استان، افزود: باید اعتبارات استان جهشی قابل توجه به نسبت جمعیت و همتراز با سایر استان های بزرگ کشور داشته باشد.

وی گفت: با توجه به اخذ موافقت رییس دولت در خصوص ارتقا شهرهای محمدشهر، ماهدشت و کمالشهر به شهرستان، باید روند تحقق این امر به صورت جدی دنبال شود.

عبداللهی پیگیری اجرای ۹۰ طرح هادی روستایی از جانب فرمانداران استان را امری ضروری دانست و ادامه داد: باید روند اعمال این طرح ها تسریع شود.

وی با اشاره به اشتغالزایی در روستاهای استان، گفت: استان البرز دارای روستاهای فعال با جمعیتی پویا است از این رو اقتصاد روستایی باید احیا شود.

استاندار البرز افزود: صنایع دستی، دامداری و دامپروری، کشت های گلخانه ای و باغداری از جمله مشاغلی است که می توان در روستاهای استان توسعه و پیشرفت داشته باشد.

استاندار البرز افزود: تمامی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان استان با هدف حل مشکل مسکن کارکنان باید تعاونی های مسکن خود را راه اندازی کنند تا همراهی لازم برای تامین زمین صورت گیرد.

در ادامه مدیرکل سازمان مدیریت برنامه ریزی استان از روند تخصیص اعتبار و بودجه استان گزارشی ارائه داد و مقرر شد موضوعات استان در حوزه های مختلف در خصوص تهیه و تدوین برنامه هفتم توسعه، احصا شود.

ساماندهی در حوزه آرد و غله اقدامی قابل توجه از سوی معاونت هماهنگی امور اقتصادی بود که در این نشست مطرح شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.