البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

دولت به اجرای تمام مصوبات سفرهای استانی متعهد است

دولت به اجرای تمام مصوبات سفرهای استانی متعهد است


به گزارش البرز نیوز، محمد مخبر در این جلسه توجه به اقتصاد دریامحور، کشاورزی و حوزه گردشگری در استان مازندران را پراهمیت دانست و گفت: لازم است در برنامه هفتم توسعه کشور برنامه ای دقیق و منسجم برای توسعه این سه بخش گنجانده شود.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد و راه‌اندازی صنایع تبدیلی در استان مازندران اظهار داشت: متاسفانه از توجه به بخش صنعت در استان مازندران غفلت شده که لازم است تمرکزی جدی بر صنایع تبدیلی کشاورزی در این استان با رعایت ملاحظات محیط زیستی معطوف شود.

معاون اول رئیس‌جمهور از اهتمام ویژه دولت برای پیگیری مجدانه و اجرای مصوبات سفرهای استانی رییس جمهور خبر داد و تصریح کرد: دولت به اجرای مصوبات سفرهای استانی متعهد است و تخصیص اعتبارات و منابع مالی مرتبط با این مصوبات در جریان است.

مخبر با اشاره به گزارش استاندار مازندران در خصوص اقدامات صورت گرفته برای حل مشکل پسماند این استان و نیز مسائل مرتبط با خرید مرکبات خاطرنشان کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته و دولت حل کامل این مشکلات را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دولت در بخش مسکن و اشتغال برنامه‌ریزی و اقدامات گسترده‌ای را در پیش گرفته است، ابراز داشت: برای بخش اشتغال منابع و اعتبارات مالی مناسب با مکانیزم اجرا در نظر گرفته شده تا برای انواع اشتغال خرد، متوسط و خانگی هزینه شود.

سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی نیز که برای بررسی مسائل کشاورزی در این جلسه حضور یافت، گزارشی از برنام‌ ریزی‌ها و اقدامات انجام شده در جهت رفع مشکلات کشاورزان و باغداران ارائه و بیان کرد: مازندران قطب امنیت غذایی و کشاورزی کشور است و وزارت جهاد کشاورزی با جدیت به دنبال حل و فصل مشکلات کشاورزان و باغداران این استان است.

استاندار مازندران هم در این نشست گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات استان طی یکسال اخیر ارائه کرد و یادآور شد: با پیگیری‌های انجام شده مشکل تعهد ارزی برای صادرکنندگان کشاورزی در استان مازندران مرتفع شده و اعتبارات خوبی نیز برای تامین سرمایه در گردش صادرکنندگان پیش‌بینی شده است.

وی از احیای ۵۷ واحد صنعتی غیرفعال در استان مازندران خبر داد و عنوان کرد: سیستم پسماند ساری که ۱۲ سال فقط ۲۰ درصد پیشرفت داشته، در یکسال اخیر ۶۵ درصد پیشرفت کرده و امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

استاندار مازندران ادامه داد: در بخش آسفالت روستایی به اندازه هشت سال دولت گذشته کار انجام شده و در بخش آبرسانی به روستاها نیز در همین مدت یکسال اخیر به اندازه دولت گذشته اقداماتی صورت گرفته است.

در این جلسه، نمایندگان مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی نیز هر کدام در سخنانی ضمن قدردانی از دولت به خاطر پیگیری مسائل استان، گزارشی از محدودیت‌ها و تنگناهای اصلی در حوزه‌های انتخابی و همچنین مشکلات استانی ارائه کردند و به بیان پیشنهادات و نظرات خود برای رفع کاستی‌ها و توسعه استان در حوزه های مختلف از جمله محیط زیست، اشتغال، کشاورزی، پسماند، راه‌سازی، صنایع و… پرداختند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.