البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲
X

تکلیف انگشت طلایی های شهرداری کرج را مشخص کنید

تکلیف انگشت طلایی های شهرداری کرج را مشخص کنید


به گزارش البرز نیوز از البرز، علیرضا رحیمی در صحن شورا مطرح کرد: تذکر بنده مهم است و با توجه به عدم حضور شهردار کرج، قائم مقام وی صحبت ها را به او منتقل کند.

وی در مورد انگشت طلایی های شاغل در مدیریت شهری کرج بیان کرد: ۲۶ آبان سال گذشته تذکری با عنوان انگشت طلایی ها دادم و امروز حدود یک سال از آن تذکر می گذرد اما علیرغم فراخوان پرسنل و مدیران شهری و پیگیری هایی از طریق حراست و بازرسی ، معاونت برنامه ریزی ، منابع انسانی و فاوا که صورت گرفت، ظاهرا هنوز مدیران زورشان به انگشت طلایی ها نرسیده تا آمارشان را بدهند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: آمارهایی از دستگاه های فوق جمع آوری شد امّا هیچ کدام با هم همخوانی ندارد و کسی آمار درستی در شهرداری ندارد که از شهردار تقاضا دارم مرکز آمار و متولی آن را مشخص و  این مسأله را حل کند متاسفانه متولی آمار در شهرداری کرج و نحوه ثبت ورود و خروج برخی افراد هنوز مشخص نشده است.

رحیمی با اشاره به دریافت آمار تقریبا موثق تصریح کرد: حدود ۳۵۷ نفر از کارکنان شهرداری ثبت ورود و خروج ندارد یا حضور ندارند، از این تعداد حدود ۵۱ نفر معاونین ـ مشاورین شهردار و مدیران و مدیران کل هستند که شاید بشود چشم پوشی کرد اما بیش از ۳۰۰ نفر رسما بدون هیچ دلیل منطقی ثبت ورود و خروج ندارند حتی کسی که 10 سال پیش مدیر بوده تا الان مسئولیتی ندارد ولی حضور ندارد، رئیس اداره ای که قبلاً کارت نمی زده و الان هم مسئولیتی ندارد، جالبتر اینکه 6 نفر از آنها نیروی پیمانکار تأمین نیرو هستند. و تعداد قابل توجهی از طریق نرم افزار اطلس موبایل انگشت طلایی هستند. این گونه به نظر می رسد قصدی برای تفاوت قائل شدن میان انگشت طلایی ها و افراد وظیفه شناس در مدیریت شهری وجود ندارد. گلایه های مطرح شده در این زمینه باعث شد تا امام جمعه کرج نیز چندماه پیش در خطبه های خود به این موضوع اشاره کند.

وی با اشاره به ۳ هزار و  952 نفر از کارکنان شهرداری استفاده از نرم افزار اطلس که از طریق گوشی های هوشمند به منظور ثبت اثر انگشت کارمندان ادارات استفاده می شود، افزود: آیا در جایی که کنار درب ورودی دستگاه  وجود دارد، استفاده از نرم افزار ضروری است؟ قطعا تعدادی از این افراد که سالها پیش برخی مدیر اداره یا شهردار منطقه بودند به محل اداره هم ورود نمی کنند اما اضافه کاری کامل هم دریافت می کنند.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: فقط استفاده از نرم افزار اطلس برای رانندگان و تعداد خاص و محدودی توجیه پذیر است اما برای دیگران که از کنار دستگاه عبور می کنند ضرورتی ندارد. استفاده از تکنولوژی به جای خود،اما برای راه های کنترل آن نیز باید فکری شود؛ تکلیف انگشت طلایی ها را مشخص کنید.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.