البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
X

واگذاری بازسازی کاخ مروارید به بخش خصوصی، روال قانونی را طی می کند

واگذاری بازسازی کاخ مروارید به بخش خصوصی، روال قانونی را طی می کند


به گزارش البرز نیوز از البرز فریدون محمدی با اشاره به واگذاری بازسازی کاخ مروارید به بخش خصوصی، اظهار کرد: مجموعه کاخ مروارید داری  120 هکتار فضای سبز است که بخش عمده آن به شهرداری کرج واگذار و دریاچه هم احیا شده است؛ اما سازه کاخ که زیر نظر میراث فرهنگی است، آسیب‌های اساسی دیده و نیاز به مرمت دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز افزود: سال گذشته پیش‌بینی شد بیش از 100 میلیارد تومان بودجه برای مرمت کاخ نیاز است و از همان زمان به دنبال سرمایه گذار بخش خصوصی برای مرمت کاخ بودیم. 

او با اشاره به اینکه بخش خصوصی برای بازسازی کاخ اعلام آمادگی کرده، گفت: این بنای ارزشمند بعد از مرمت و بازسازی  تبدیل به  کاخ موزه  می شود. این محوطه گردشگری از امکانات پذیرایی و رستوران نیز برخوردار خواهد بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز بهره‌برداری از کاخ مروارید را باعث تحولی در گردشگری استان عنوان کرد و گفت: کاخ مروارید در مهرشهر که  یکی از بهترین نقاط جغرافیایی شهر کرج است واقع شده است و دارا بودن ویژگی‌هایی چون فضای سبز و دریاچه بسیار زیبا، پارکینگ مناسب و معماری بی نظیر بنای کاخ می تواند آن را به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری کشور تبدیل کند.

محمدی ضمن تأکید بر نظارت کارشناسان میراث فرهنگی بر مرمت کاخ گفت: همه بناهای تاریخی باید در همان چارچوب خود بازسازی شوند و مرمت کاخ مروارید نیز زیر نظر کارشناسان فنی میراث فرهنگی و در چارچوب اصلی بنا انجام می‌شود در ضمن تمام اشیا موجود کاخ پس از مرمت بازگردانده می شوند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.