البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

انتظار ۱۰ ساله مردم کرج از ابلاغ طرح تفصیلی شهر

انتظار 10 ساله مردم کرج از ابلاغ طرح تفصیلی شهر


به گزارش البرز نیوز از البرز، مریم قهرمانی صارم با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر ۱۰ ساله بوده و  طرح جدید توسط مسئولان فرادستی پس از ۱۰ سال ابلاغ می شود، اظهار داشت: زمان ۱۰ ساله طرح تفصیلی شهر کرج سال گذشته پایان یافته و اکنون در سال یازدهم هستیم که انتظار می رود مسئولان کشوری در ابلاغ این طرح تسریع کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج تصریح کرد: ابلاع طرح جدید تفصیلی کرج نقش اساسی در گشایش گره های بخش بازسازی بافت‌های فرسوده شهری، خدمات شهری، توسعه معابر و روان سازی ترافیک، توسعه مراکز تجاری، رونق ساخت و سازها و تعادل بخشی به قیمت مسکن در بازار کرج را خواهد داشت.

قهرمانی تاکید کرد: تاکنون بخشی از معابر کرج اصلاح و بافت مسکونی اطراف آنها تکمیل شده است اما در بخش تجاری همچنان گره های پیچیده وجود دارد؛ عدم ابلاغ طرح تفصیلی سبب شده تا بسیاری از درخواست های شهروندان در خصوص نیازهای تجاری و فعالیت های دیگر در پیچ و خم اداری زمانبر شود.

عضو شورای شهر کرج گفت: در حالیکه در شهرهایی دارای طرح تفصیلی جدید تراکم ساخت و ساز ۶۵ متر مربع  تعریف شده است اما تراکم کرج همچنان ۶۲ متر مربع بوده که افزایش میزان تخلفات را در پی دارد.

وی ادامه داد: با ابلاغ طرح تفصیلی جدید شهروندان رغبت بیشتری برای ساماندهی ساخت و سازها به ویژه در بافت های فرسوده پیدا می کنند و زمان صدور پروانه و خدمات اداری کاهش می‌یابد.

به گفته قهرمانی، رونق بازار ساخت و ساز در واقع وضعیت ۸۰ تا ۱۰۰ نوع شغل را فراهم می کند اما با مسکوت ماندن صنعت ساختمان نیز به همین میزان شغل دچار رکود خواهند شد.

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه رکود ساخت وساز افزون بر بیکاری بسیاری از مشاغل، قیمت خرید و اجاره مسکن را نیز افزایش می دهد، افزود: وقتی عرضه و تقاضا به حد تعادل برسد قیمت مسکن هم متعادل می شود و زمینه خرید مسکن برای مردم نیز بهتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: مغایرت های طرح تفصیلی کنونی سبب شده تا در شروع فعالیت ساخت و ساز، شهروندان با موانع اداری مواجه شوند که در این زمینه پرونده های تخلف برای سازندگان تشکیل و به کمیسیون ماده صد ارجاع داد می شود.

قهرمانی صارم گفت: برخی در کمیسیون ماده صد ندانسته حکم تخریب بنا را در این کمیسیون صادر می کنند اما نمی دانند که عرف ساخت و ساز در محل شکل گرفته و در این جا چالش جدید ایجاد خواهد شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.