البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۹
X

ساختارشهرداری کرج نیازمند اصلاح است/ فضای امن کارکنان خاطی برداشته شود

ساختارشهرداری کرج نیازمند اصلاح است/ فضای امن کارکنان خاطی برداشته شود


به گزارش البرز نیوز از البرز، فاطمه منعمی در نطق پیش از دستور هفتاد و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج اظهارداشت: لازم است با ایجاد زیرساخت‌های فناورانه مورد نیاز در تهیه کارت پرسنلی به عنوان راه حل یکپارچه ارائه خدمات مبتنی بر کارت، برای تمامی خدمات از جمله پرداخت هزینه‌های حمل و نقل عمومی، استفاده از اماکن و بوستان‌های شهر، خدمات بانکی مرتبط با دریافت حقوق و دستمزد و غیره در دسترس همکاران شهرداری قرار بگیرد.

دبیر شورای اسلامی شهر کرج به تخلفات اداری کارکنان شهرداری اشاره و خاطرنشان کرد: با کارکنان متخلف شهرداری برخورد قانونی شود و بدون تبعیض به پرونده های آنها رسیدگی شود وهیچ فضای امنی برای کارکنان خاطی نباشد.

منعمی بیان کرد: برای تخلفات اداری کارمندان استانداری رسیدگی می کند و مماشاتی وجود ندارد اما کارگری ها تخلفی که انجام می دهند به واسطه هایی که معلوم نیست با وی مماشات می شود و شامل رأفت اسلامی یا تذکر بدون درج در پرونده می شود. آیا عدم برخورد مناسب با متخلف باعث بی انگیزگی کارکنان و به قول عامیانه وقیح شدن متخلف نمی شود؟ اقدام تنبیهی و اصلاحی برای متخلف چه زمانی صورت می گیرد ؟! اگر با دو متخلف جدی برخورد شود بقیه هم حساب کار دستشان می آید.

وی به اداره کل سرمایه نیروی انسانی، نحوه حضورو غیاب دستگاه اطلس موبایلی، عدم اطلاع کارکنان از حق و حقوق ،عدم ارزشیابی کارکنان، اضافه کاری کارکنان ، قرعه کشی کارکنان و کارگران نمونه بدون توجه به ارزیابی عملکرد و … انتقاد کرد و افزود: این مواردی که عنوان شد باعث بی انگیزگی بین کارکنان می شود زیرا هر پرسنل با لابی، پست و حقوق و مزایای بهتری نسبت به سایرین دریافت خواهد کرد و حتی گروه و رتبه بالاتری بدون ضابطه دارد.

دبیر شورای اسلامی شهر کرج با انتقاد از حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی گفت: عملکرد واحد درمان در بحث بیمه تکمیلی کارکنان کارمندی و کارگری و خدماتی که آزمایشگاه و بیمارستان های طرف قرارداد باید ارائه دهد ضعیف عمل کرده و موجب نارضایتی کارکنان است.

دبیر شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: بر این اساس بیمه تکمیلی مثلاً آتش نشان با کارمند ساده فرقی ندارد و اگر آتش نشان بخش عملیات دچار سانحه سوختگی شود  بیمه عمل زیبایی محاسبه می کند و هزینه ها بر گردن خود پرسنل است. متولی حل این مسئله چه کسی است؟

منعمی ضمن انتقاد از اقدامات اداره رفاه شهرداری در بحث رفاهیات کارکنان اشاره کرد و افزود: مشکلات رفاهی کارکنان به شکل انبوه باقی مانده است و رضایتمندی در این زمینه وجود ندارد. آیا همه رفاهیاتی که برای کارکنان در نظر گرفته شده همین است که باید بن کارتی که بنا به مناسبتی واریز شود؟ یا استفاده هر ۴ سال یکبار از سوئیت های نشتارود و یا مشهد است؟

وی  به ابطال مصوبه شورا توسط دیوان اشاره کرد و افزود: برای ارسال لایحه به شورای شهر در موضوع پرداخت حقوق و مزایا به صورت عادلانه 5 ماه است شورای شهر معطل شده و همه هجمه ها به سمت شوراست . مصوبه شورا باطل می شود بدون مشورت با اعضا شورای شهر مکاتبه ای انجام می شود و 13 هزار نیرو بر علیه شورا شورانیده می شود. تا چه زمانی شورای شهر باید پاسخگوی بی تدبیری هایی باشد که در مدیریت شهری انجام می شود؟

دبیر شورای اسلامی شهر کرج خواستار لغو جریان کار مکاتبه فوق شد و از شهردار خواست تا نسبت به بند ۹ تباصر ابلاغی توسط شورای اسلامی شهر در خصوص عدالت توزیعی در پرداخت و همچنین ساماندهی منابع انسانی اقدام ضروری صورت پذیرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.