البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۶
X

کلنگ‌زنی پروژه مسکونی هزار و ۱۵۶ واحدی سیاهکلاهان کرج/افزایش تسهیلات مسکن ایثارگران در شهرهای بزرگ به ۴۰۰ میلیون تومان

کلنگ‌زنی پروژه مسکونی هزار و 156 واحدی سیاهکلاهان کرج/افزایش تسهیلات مسکن ایثارگران در شهرهای بزرگ به 400 میلیون تومان


به گزارش البرز نیوز از البرز، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در مراسم کلنگ‌زنی پروژه مسکونی هزار و 156 واحدی سیاهکلاهان کرج، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های جدی دولت سیزدهم، تأمین مسکن است به همین منظور سازمان‌های محوری مانند وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها مأموریت پیدا کرده‌اند که برای تأمین مسکن ذی‌نفعان خود تلاش کنند.

معاون رئیس جمهور افزود: بر اساس مصوبه دولت و سفرهای استانی در قالب طرح جهش مسکن ۵ درصد از هر پروژه‌ای که برای تأمین مسکن احداث می‌شود به ایثارگران تعلق پیدا می‌کند ضمن اینکه به تمام ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران اختیارات کافی داده شده است تا با همراهی ادارات راه و شهرسازی تأمین زمین برای ایثارگران انجام شود.

وی با اشاره به اینکه منابع بانکی مسکن ایثارگران با مصوبه هیئت دولت در سال جاری افزایش شده است، تصریح کرد: سقف تسهیلات مسکن ۴۰۰ میلیون در مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ، 300 میلیون در سایر شهرها و 250 میلیون تومان در روستاها تعیین شده است و ایثارگرانی که تاکنون از خدمات مسکن بهره‌مند نشده‌اند در دریافت تسهیلات دارای اولویت هستند.

قاضی‌زاده هاشمی ضمن قدردانی از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به دلیل تأمین زمین برای ایثارگران، گفت: استان البرز با همکاری راه و شهرسازی نسبت به تأمین زمین برای مسکن ایثارگران اقدام کرده است و اکنون کلنگ زنی پروژه ساخت یک هزار و 156 واحدی در سیاهکلان با مشارکت پیمانکار انجام شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: در استان البرز بیش از ۳۳۰۰ ایثارگر فاقد مسکن هستند و از تسهیلات بانکی نیز استفاده نکرده‌اند و با کلنگ زنی این پروژه حجم زیادی از مشکل تأمین مسکن ایثارگران این استان مرتفع خواهد شد. بر این اساس مقرر شده است با سرمایه اولیه خود پیمانکار کارهای مقدماتی انجام شود و در مرحله بعدی با استفاده از تسهیلات بانکی و مشارکت ایثارگران، مسکنِ آماده تحویل شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.