البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
X

رسیدگی بیش از هفت هزار پرونده دعاوی کارگری و کارفرمایی در هییت های تشخیص

معاون روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز از رسیدگی حدود هفت هزار پرونده دعاوی در هییت های تشخیص استان خبر داد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، عطاالله شیروانی با ارایه عملکرد شش ماهه مدیریت روابط کار استان از رسیدگی بیش از هفت هزار پرونده دعاوی در هییت های تشخیص در شهرستان های استان خبر داد و گفت: در شش ماهه نخست سال بیش از شش هزار دادخواست های بدوی در شعبات رسیدگی به دعاوی و اختلافات کارگری و کارفرمایی اعلام وصول شده است و تعداد ۵۷۰۰ دادنامه در هییت های تشخیص شهرستان های استان صادر شده است.

شیروانی در ادامه با اشاره فعالیت های شبانه روزی اعضای هییت های تشخیص و حل اختلاف در استان البرز گفت: از میان هفت هزار پرونده مطرح در هییت های بدوی تشخیص ، تعداد ۱۶۰۰ پرونده جهت تجدیدنظر خواهی به شعبات حل اختلاف ارجاع و در این شش ماهه ۱۴۵۰ پرونده رای صادر و الباقی نیز در حال بررسی است.

معاون روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز در ادامه با اشاره به تایید ۹ مجموعه برای طرح های طبقه بندی مشاغل شرکت های خدماتی گفت: در شش ماهه نخست سال علاوه بر تایید ۹ شرکت در خصوص طبقه بندی مشاغل شرکت های خدماتی در خصوص موضوع ماده ۴۷ قانون کار و تایید پاداش افزایش تولید و بهره وری به موضوع ۱۱ پرونده ورود و احکام صادر کرده است .

وی خاطر نشان شد: در شش ماهه نخست سال تعداد ۵۲ شرکت توسط کمیته های تخصصی جهت تعیین صلاحیت شرکت های خدماتی اقدام کرده است. از میان هفت هزار پرونده ورودی تعداد ۴۴۶ پرونده به دیوان عدالت اداری ارجاع شده است که از این میان فقط ۱۰۶ رای نقض و ۳۴۰ رای نیز تایید شده است.

بررسی و تایید آیین نامه های انضباط کار، اجرای طرح های طبقه بندی مشاغل ، تعیین صلاحیت شرکت های خدماتی از دیگر وظایف این معاونت در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.