البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۹
X

بازدید مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهزیستی استان البرز از خانه سالمندان

به مناسبت هفته سالمندان، مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهزیستی استان از آسایشگاه سالمندان در محمد شهر کرج بازدید کردند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، عبدالله دارایی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز در بازدید از خانه سالمندان مستقر در محمدشهر کرج از سالمندان به عنوان سرمایه های اجتماعی و انسانی یاد کرد و اظهار داشت: کمک خیرینِ نیک اندیش در حمایت از چنین مراکزی می تواند به ظرفیت های موجود آن بیافزاید و با پیشی گرفتن جامعه سالمندی در مقایسه با سال های گذشته، ضرورت پرداختن به این امر، آشکار می شود. 

وجیهه محمدی فلاح مدیرکل بهزیستی استان البرز نیز با گرامیداشت نهم مهرماه روزسالمند گفت: ما به عنوان یکی از دستگاه های متولی در حوزه سالمندی، برنامه ریزی و هدفگذاری هایی در این بخش داشته ایم و هم اکنون در استان البرز حدود ۳۰۰۰ نفر سالمند نیاز به مراقبت در ۱۹ مرکز به صورت شبانه روزی نگهداری می شود.

وی در ادامه خاطر نشان شد: دو مجموعه به صورت روزانه از خدمات مجموعه بهزیستی بهره مند می شوند، امسال شعاری که تدوین شده به عنوان تاب آوری و مشارکت زنان سالمند است و ما باید از سالمندان تکریم کنیم، به عنوان خردمندان جامعه، منزلت و شان این عزیزان پرنگ شود و ارتقا سطح زندگی سالمند که زندگی سالمندی صورت پویا و سالم به صورت مشارکت اجتماعی فعال داشته باشند. 

صالحی مدیر مجموعه آسایشگاه سالمندان در محمد شهر کرج نیز با ارایه گزارشی از فعالیت مجموعه های آسایشگاهی سالمندان گفت: از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در این مکان با ظرفیت ۷۶ تخت برای بانوان سالمند شروع کردم و در سال ۱۳۹۴ نیز با ظرفیت ۱۰۰ تخت خوابی برای آقایان راه اندازی و اخیرا در کشور برای اولین بار در بخش سالمندان روان قصد فعالیت و راه اندازی مجموعه را در استان البرز داریم.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.