البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

حمایت از صنایع کوچک عامل توسعه اقتصادی کشور و گذار از تحریم ها

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز گفت: در یک اقتصاد پویا و پایدار که دارای رونق اقتصادی است؛ حمایت از SMEها در اولویت بوده و در دنیا بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها و زیرساخت‌های حمایتی دولت، متوجه صنایع کوچک است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، حمیدرضا عقاب نشین در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید صنایع کوچک که در شرکت شهرک های صنعتی استان البرز برگزار شد؛ ضمن برشمردن مزیت SMEها تصریح کرد: یکی از نقاط قوت صنایع کوچک، نقش بی بدیل آنها در خنثی کردن تحریم‌های ناجوانمردانه علیه ایران اسلامی است که می‌تواند در خودکفایی کشور و تحقق رونق اقتصادی، افزایش تولید ملی، نقش کلیدی و موثری ایفا کند.

عقاب نشین خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط، نقش حیاتی در توسعه اقتصاد و رونق بخشیدن به کسب‌و‌کار کشورها دارند و با توجه به مشکلاتی که در عرصه اشتغال طی دهه‌های اخیر برای کشورمان ایجاد شده است، یکی از راه‌های برون رفت از این وضعیت، حمایت همه‌جانبه از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط است.

بنا به گفته این مقام مسئول یکی از ویژگی های این صنایع همین چابک بودن آن است. طبق آمار اعلامی بیش از ۹۰ درصد از صنایع ایران را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد و همان‌طور که آمارها نشان می‌دهد سهم بسیار بالایی از اقتصاد کشور به این صنایع اختصاص دارد که اهمیت این موضوع را دوچندان می‌کند.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی البرز در ادامه عنوان داشت: صنایع کوچک و متوسط ویژگی‌های بسیار زیادی دارند که از آن جمله می‌توان به انعطاف‌پذیری این صنایع در مقابل نوسانات اقتصادی، سلایق متغیر بازار، تنوع تولید و تغییر محصول تولیدی در حداقل زمان ممکن اشاره کرد و دلیل این ویژگی‌ها، کم بودن تعداد کارکنان، حجم پایین سرمایه‌گذاری، چابک بودن و… است. 

وی با اشاره به اینکه در یک اقتصاد پویا و پایدار که دارای رونق اقتصادی است، حمایت ازSME ‌ها در اولویت هستند و در دنیا بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها و زیرساخت‌های حمایتی دولت متوجه صنایع کوچک و متوسط است اضافه کرد: به دلیل اهمیت بالای صنایع کوچک و متوسط، ما به عنوان شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با روش های مختلف از جمله اعطای تسهیلات مالی، برگزاری دوره های آموزشی، اجرای تورهای صنعتی، اعزام هیات های تجاری و صنعتی به نمایشگاه های داخلی و خارجی، حمایت از خوشه های صنعتی، احیاء صنایع کوچک راکد و نیمه فعال، توجه جدی به صنایع کوچکِ دانش بنیان و… در جهت پیشرفت و توسعه این صنایع در استان البرز گام برداشته ایم.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.