البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۶
X

۶ کودک معلول و دارای بیماری خاص به فرزندخواندگی پذیرفته شدند

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۶ کودک معلول و دارای بیماری خاص به خانواده های متقاضی فرزندخواندگی واگذار شدند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، وجیهه محمدی فلاح در جمع خبرنگاران با تشریح اقدامات بهزیستی در زمینه فرزندخواندگی اظهار داشت: یکی از رسالت های اصلی سازمان بهزیستی، تصمیم‌گیری در مورد انتخاب بهترین والدین از بین متقاضیان سرپرستی و تأمین حداکثر منافع برای کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست است از این رو بهزیستی براساس مدارک شناسایی، تحصیلی، شغلی و مالی، پاسخ استعلام سازمان پزشکی قانونی و اداره تشخیص هویت، نظریه مشاوران و تطابق آنها با قوانین و مقررات جاری، در خصوص صلاحیت متقاضیان اظهارنظر می‌کند.

محمدی فلاح با بیان این که در استان البرز ۱۳۲۳ زوج متقاضی پشت نوبت فرزند پذیری هستند افزود: برخی از کودکان ساکن در بهزیستی افراد بدسرپرست هستند که قابلیت واگذاری به خانواده های متقاضی فرزندخواندگی را ندارند.

وی تصریح کرد: در سال جاری از ۲۲ فرزند واجد شرایط واگذاری  18 کودک بصورت فرزند خوانده و امین موقت به خانواده های جایگزین تحویل شده اند، و واگذاری 4 فرزند دیگر در دست اقدام است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز ضمن تقدیر از خانواده های نیکوکاری که متقاضی سرپرستی کودکان دارای بیماری یا معلولیت هستند اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۶ کودک معلول و دارای بیماری خاص به فرزندخواندگی پذیرفته شده اند. 

مدیرکل بهزیستی استان افزود: تعداد ۳۵۶  کودک 1روزه تا 18 سال در 21 مرکز شبانه روزی شامل 3 مرکز دولتی و 18 مرکز غیر دولتی نگهداری می شوند.

وی با بیان این که ساماندهی کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و کلیه اقدامات در خصوص باز پیوند فرزندان به خانواده زیستی و همچنین مراقبت از فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست نزد خانواده جایگزین مانند عمو و دایی و…. از دیگر وظایف ذاتی سازمان بهزیستی است افزود: بر این اساس در حال حاضر تعداد ۴۹۳ فرزند نزد خانواده جایگزین از مستمری ماهیانه ۱۷ میلیون ریالی بهره مند هستند.

مدیرکل بهزیستی اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های جدید بهزیستی مبنی بر اینکه دختران مجرد نیز با شرایط تعیین شده می‌توانند مادر خوانده شوند، در حال حاضر 17 خانم مجرد بالای 30 سال نیز پشت نوبت فرزند پذیری هستند.

محمدی فلاح در پایان گفت: با توجه به زمان نسبتا طولانی برای پذیرش سرپرستی کودکان، سازمان بهزیستی برای متقاضیان کودک بالای ۵ سال و همچنین کودک دارای معلولیت یا نیازمند درمان، این امکان را قائل شده که خارج از نوبت به تقاضای آنان رسیدگی شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.