البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

کاخ مروارید برای بازدید عموم به زودی بازگشایی می‌شود

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از بازگشایی کاخ مروارید برای عموم به عنوان موزه عبرت با دستور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، فریدون محمدی در حاشیه بازدید وزیر میراث‌ فرهنگی از مجموعه کاخ مروارید در جمع خبرنگاران گفت: در این بازدید وزیر از فضاهای مختلف کاخ بازدید کرد و برخی پیشنهادات در مورد کاخ نیز ارائه شد. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه وزیر دستور بازگشایی کاخ مروارید را بعد از پاکسازی فوری آن داده، افزود:  قرار است سطوحی که به علت فرسایش دچار آسیب شده را برداشته و بعد از پاکسازی وسایلی چون موکت و فرش و… برخی از  امکاناتی که در مکان‌های دیگر استقرار داده شده نیز برگردانده شود.   

محمدی با بیان اینکه قرار است کاخ مروارید به عنوان موزه عبرت برای بازدید عموم بازگشایی شود، ادامه داد: همچنین قرار است فضاهای تفریحی این کاخ بازسازی و به کودکان یتیم و بی سرپرستی داده شود تا جایی به این وسعت که قبلا به تنهایی خواهر پادشاه از آن استفاده می‌کرده، مورد استفاده بچه های یتیم و بی سرپرست قرار بگیرد. 

او مدت زمان لازم برای پاکسازی کاخ را با اختصاص اعتبار و نیرو بیست روز عنوان کرد و گفت: اگر دستگاه‌های دیگر مخصوصا شهرداری به کمک ما بیایند، می‌توانیم زودتر کاخ را باز کنیم. 

وی در مورد زمان مرمت این کاخ گفت: این کاخ در اختیار یکی از نهاد‌های انقلابی است و هرچند که مدیریت آن با میراث فرهنگی است ولی هر گونه اقدامی برای مرمت نیاز به همراهی آن‌ها دارد. وزارتخانه در نظر دارد از طریق بخش خصوصی یا مشارکت دستگاه های دیگر مرمت و بازسازی را انجام دهد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.