البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

شناسایی ۴۶ مالباخته، در پرونده کلاهبرداری واتساپی

رئیس پلیس فتا استان البرز از شناسایی و دستگیری ۳ کلاهبردار اینترنتی که از طریق شبکه اجتماعی واتساپ به بهانه برنده شدن در عتبات عالیات اقدام به کلاهبرداری از ۴۶ نفر از کلاهبرداران کرده بودند، خبر داد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، سرهنگ رسول جلیلیان با اشاره به شناسایی 46 مالباخته، در پرونده کلاهبرداری واتساپی، اظهارکرد: در پی ارجاع چندین پرونده به پلیس فتا مبنی بر این که فرد ناشناسی ازطریق تماس واتساپی با مالباختگان ارتباط گرفته و با اعلام این که برنده عتبات عالیات شده اند، پس از جلب اعتماد، اطلاعات بانکی و رمز ورود به اینترنت بانک آن‌ها را دریافت کرده و اقدام به خالی کردن حساب آنان نموده است، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم از طریق اپلیکیشن واتساپ تماس می گرفته و پس از جلب اعتماد و فریب مالباختگان، اقدام به گرفتن اطلاعات بانکی و رمز ورود به اینترنت بانک مالباختگان نموده و از این طریق حساب شهروندان را خالی می کرد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارشناسان این پلیس پس از چندین شبانه روز تحقیق و انجام اقدامات پلیسی، در نهایت یکی از متهمان این پرونده شناسایی و علی رغم جابه جایی مخفیگاه این کلاهبردار واتساپی، او را در تهران دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا البرز با اشاره به اعتراف متهم به در اختیار گذاشتن چندین کارت بانکی اش به ۲ شخص ناشناس، گفت: در ادامه علی رغم حرفه ای عمل کردن متهمان اصلی پرونده و برجای نماندن هیچ گونه ردی از آن ها، اما با اشرافیت اطلاعاتی کارشناسان پلیس فتا، در نهایت مخفیگاه نامبردگان در شهر کرج شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه هر ۲ آن ها دستگیر شدند.

سرهنگ جلیلیان با اشاره به اعتراف متهمان به کلاهبرداری واتساپی از ۴۶ کاربر، بیان داشت: میزان خسارت مالی صورت گرفته به شکات توسط این متهمان تاکنون حدود ۲ میلیارد برآورد می شود که کماکان سایر اقدامات جهت کشف زوایای پنهان و شکات احتمالی ادامه دارد.

وی بیان داشت: متهم در این نوع کلاهبرداری اینترنتی با جلب اعتماد و ترفند های مختلف و مهندسی اجتماعی به بهانه پرداخت مبلغ جایزه، به اطلاعات کارت بانکی و رمز پویا قربانیان دسترسی پیدا کرده و اقدام به سرقت وجوه کارت بانکی افراد می کردند و سپس با جابجایی پول کلاهبرداری شده به چندین کارت بانکی، اقدام به پولشویی می کردند.

رئیس پلیس فتا استان البرز خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره 096380 با ما در میان بگذارند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.