البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۶
X

توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه مهمترین هدف قرارگاه اجتماعی استان است

استاندار البرز با عنوان اینکه رویکرد دولت سیزدهم، محرومیت زدایی از محله های کم برخوردار است، گفت: توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه مهمترین هدف قرارگاه اجتماعی استان البرز است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه قرارگاه اجتماعی استان که با حضور رئیس سازمان امور اجتماعی کشور و مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: البرز در حوزه اجتماعی با موضوعات متعددی مواجه است؛ همچنین در صورت عدم مدیریت صحیح با چالش های فراوانی در این راستا مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: بر این اساس ۶۶ محله کمتر برخوردار استان که مستعد بروز معضلات اجتماعی هستند، شناسایی شدند.

عبداللهی گفت: قرارگاه اجتماعی استان با کمیته های تخصصی و با عضویت مدیران کل دستگاه های اجرایی و خدمات رسان و نهادهای حمایتی، تشکیل شد.

وی افزود: استقرار ۴ زندان بزرگ که معضلاتی همچون سکونتگاه های غیررسمی را بدنبال داشته اند و مسبب مهاجرت افراد آسیب پذیر جامعه به این استان شده اند.

استاندار البرز گفت: قرارگاه اجتماعی هر هفته روزهای پنجشنبه برگزار می شود و در تعاقب آن چهارشنبه های جهادی با هدف برپایی میز خدمت در محله های هدف، نتایج ارزشمندی در پی داشته است.

وی افزود: از جمله اقدامات مهم این قرارگاه، راه اندازی اردوگاه های ماده ۱۶ و جمع آوری بیش از هزار و ۳۰۰ معتاد متجاهر و رسیدگی به مطالبات مردمی مبنی بر اشتغال و حمایت های ویژه، منتج به کاهش ۲۰ درصدی مجموع جرائم در استان شده است.

عبداللهی گفت: این امر در شرایطی حاصل شده که میانگین رشد جرائم در کشور، افزایشی بوده است بنابراین عملکرد و اهتمام البرز می تواند الگو و شاخص باشد.

وی افزود: افزایش رضایتمندی مردم بویژه در محله های محروم و گره گشایی از مشکلات دیرینه، بواسطه حضور و پویایی مدیران در مناطق مختلف استان، توفیق ارزشمندی محسوب می شود.

استاندار البرز با بیان اینکه توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه مهمترین هدف قرارگاه اجتماعی استان البرز است، گفت: با توجه به رویکرد دولت مردمی سیزدهم مبنی بر محرومیت زدایی از محله های کم برخوردار و افزایش رضایتمندی مردم، بر این باور هستم که شاهد تحولات بیشتری خواهیم بود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.