البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

عضویت ۵۰۰ هنرمند، فرهنگی و ورزشکار البرزی در صندوق بیمه اجتماعی البرز

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر البرز با اشاره به عضویت ۵۰۰ نفر در صندوق بیمه اجتماعی مشاغل آزاد استان در سه ماه اخیر، گفت: تاکنون ۱۸ هزار نفر در البرز عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شده‌اند.


به گزارش البرز نیوز از البرز، هادی بشیری در نشست خبری با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ مشاغل فصلی به بیمه‌شدگان صندوق افزوده شدند، گفت: امسال ورزشکاران، داوران ومربیان، اهالی فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه نیز در این قالب اضافه شدند. 

وی با اشاره به اینکه البرز به عنوان استان پیشرو و پایلوت کشور پیگیر بیمه کردن مشاغل فصلی است، اظهار کرد: در سه ماهه اخیر ۵۰۰ نفراز اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و ورزشکاران در البرز عضو صندوق اجتماعی استان شده‌اند. وی در خصوص گسترش بیمه برای این قشر افزود: نیاز است تعاملات بیشتر شود و دغدغه ها و مشکلات به صورت کارشناسی بررسی  و رفع شود.

این مدیر استانی با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی به عنوان جوانترین صندوق بیمه اجتماعی تلقی می‌شود، ابراز امیدواری کرد که با محاسبات بیمه ای و قوانین مدون، می توان تهدیدات صندوق های بیمه‌ای را بی تاثیرگذار  و محدود کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۸ هزار نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی البرز هستند، گفت: هزار خانوار هم به علت فوت، بازنشستگی یا از کارافتادگی در حال دریافت مستمری از صندوق هستند. 

بشیری در مورد مزایا و تعهدات صندوق بیمه اجتماعی گفت: بازنشستگی، از کار افتادگی و مستمری بازماندگان جزو تعهدات این صندوق است. افراد با ۳۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن، ۲۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن یا ۳۵ سال سابقه بازنشسته تلقی می‌شوند. البته صندوق بیمه اجتماعی به علت جوان بودن هنوز به تعهدات بازنشستگی نرسیده است. 

به گفته مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان البرز اکنون بیمه شدگانی با ۱۵ سال سابقه و ۶۵ سال سن می‌توانند از مستمری سالمندی برخوردار شوند و حداقل دریافتی آن‌ها به اندازه فردی است که بیست سال سابقه دارد.

بشیری در زمینه تعهد ازکارافتادگی گفت: اگر بیمه شده‌ای در اثر بیماری یا حادثه‌ای توان کار را از ۶۶ درصد به بالا از دست دهد، می‌تواند از این مورد استفاده کند. 

وی سومین تعهد صندوق را مربوط به مستمری بازماندگان عنوان کرد و گفت: اگر بیمه شده‌ای فوت کند، حداقل دریافتی به اندازه بیست سال سابقه برای بازماندگان برقرار می شود.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان روستائیان و عشایر استان البرز افزود: پشتوانه این صندوق، حق بیمه‌های پرداختی افراد و سهم دولت است و ما نیز مانند سایر صندوق ها موظف به سرمایه‌گذاری هستیم تا بتوانیم تعهدات صندوق در آینده را انجام دهیم. 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی البرز با اشاره به اینکه بیمه شدگان این صندوق برای درمان می‌توانند از بیمه سلامت استفاده کنند، اظهار کرد: پوشش روستایی برای روستاییان، عشایر و ساکنین شهر های زیر ۲۰ هزار نفر و پوشش‌های سلامت و ایرانیان برای سایر افراد برقرار است.

 وی گفت: این صندوق در کنار تامین اجتماعی، بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح جزو چهار صندوق بزرگ بیمه ای کشور و به لحاظ تعداد بیمه شده بعد از تأمین اجتماعی، دومین صندوق بیمه ای محسوب می‌شود.

بشیری در پایان ضمن تقدیر از همراهی و تعامل رسانه های استان البرز تاکید کرد با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در جامعه هدف صندوق می توانیم در گسترش عدالت اجتماعی گامی موثر برداریم.

بشیری در پایان از خبرنگاران حاضر در جلسه تجلیل کرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.