البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
X

با خلع ید پیمانکار سابق، فعالیت کارخانه کمپوست کرج از سرگرفته می‌شود

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از انعقاد قرارداد با حدود سه هزار مطب و مرکز درمانی برای جمع آوری زباله‌های عفونی آنها خبر داد و گفت: با دخالت قضایی ضمن خلع ید پیمانکار سابق کارخانه کمپوست کرج، فعالیت این کارخانه از سرگرفته می‌شود


به گزارش البرز نیوز از البرز، محمدرضا خسروی با بیان اینکه طی سنوات گذشته فعالیت کارخانه کمپوست شهرداری کرج به دلیل برخی اختلافات با پیمانکار متوقف شده بود، اظهار کرد: پیمانکاری که این کارخانه را در اختیار گرفته بود به تعهداتش عمل نمی‌کرد و همین باعث توقف فرایند بازیافت پسماند و تحمیل ضرر زیادی به شهرداری شده بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه با همراهی اعضای شورای شهر و دستگاه قضا، پس از اعاده دادرسی و شکایت قانونی، رای قضایی به نفع شهرداری صادر و پیمانکار خلع ید و محکوم به تخلیه فوری کارخانه شد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: این کارخانه به‌زودی راه‌اندازی و روند بازیافت و جلوگیری از دفع غیر بهداشتی  پسماند در آن مجددا از سر گرفته خواهد شد.

خسروی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تمرکز برای جمع آوری زباله های عفونی شهر تاکید کرد و گفت: با حدود سه هزار مطب و مرکز درمانی قرارداد منعقد کردیم تا زباله‌های عفونی این بخش را علی رغم آنکه براساس قانون مدیریت پسماند بر عهده شهرداری نیست، جمع آوری می‌کنیم .

این مسئول ادامه داد: علاوه براین، به زودی اپلیکیشن حوزه تفکیک پسماند نیز به‌روزرسانی می‌شود و شهروندان می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن پسماندهای تفکیک شده منازل را به پیمانکار تحویل دهند و در ازای آن هزینه یا کالایی را دریافت کنند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.