البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۷
X

سند حرفه تعاون کشور در آینده نزدیک رونمایی می شود

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش سازمان فنی و حرفه‌ای کشور از اقدامات در دست اجرا در بستر تهیه و تدوین “سند حرفه تعاون” خبر داد و اعلام کرد: به زودی این سند مهم و تحول آفرین در بستر تعاون رونمایی می شود.


به گزارش البرز نیوز از البرز، علی ‌حسین شهریور در آیین تجلیل از تعاونی های برتر استان البرز گفت: هفته تعاون فرصتی مغتنم برای هدایت افکار مردم و مسوولان به نقش و تاثیر تعاونی ها در پویایی اقتصاد کشور است.

این مسئول گفت در حال تهیه و تدوین استاندارد های بخش تعاون هستیم و خروجی برنامه های در دست بررسی و اقدام بعد از آموزش ها، صدور گواهی نامه های معتبر بین المللی است.

وی سنجش مهارت  را  از جمله وظایف سازمان  فنی و حرفه ای کشور عنوان کرد و افزود: در این زمینه از آمادگی لازم  برای استفاده از ظرفیت های تعاونی ها برخوردار هستیم.

وی گفت: سالانه بین یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مورد سنجش مهارت قرار می گیرند و بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون نفر نیز گواهینامه ملی مهارت را دریافت و وارد بازار کار می شوند.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به نقش مهم تعاونی در بهبود اقتصاد کشور افزود: در برخی از کشور ها اقتصاد مردم متکی به اقتصاد تعاون است و بیش از سه  میلیارد  نفر در دنیا نیاز های زندگی خود را از طریق تعاونی ها  تامین می کنند.

شهریور اظهار داشت: در ایران بخش تعاونی عمر حدود ۸۶ سال  را در پرونده  خود دارد و این سابقه طولانی بیانگر کارآمدی اقتصاد تعاون در جلب مشارکت احاد مردم و جامعه است.

وی تعاونی ها را بسترساز تسهیل در ایجاد اشتغال کار جویان، دانش اموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها عنوان کرد و افزود: توسعه فعالیت های اقتصادی و مهمتر از آن فقر زدایی و ارتقا رفاه عمومی و نیز تبدیل چهره روستاها به قطب های اقتصادی از مزایای تشکیل تعاونی ها است.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزایش حس خود باوری و اعتماد به نفس  و کمک به اقتصادی دولتی ، مردمی و مقاومتی  کار آمد را از دیگر ویژگی های تعاونی ها ذکر کرد.

شهریور گفت: سالانه پنج  هزارو ۳۰۰  تعاونی به طور متوسط در کشور ثبت می کنیم  و این مهم بیانگر حضور پررنگ و تقویت فرهنگ تعاونی ها در کشور است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.