البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
X

خط تولید و مراکز تحقیقاتی شش شرکت فناوری اطلاعات و دانش بنیان افتتاح می شود

به مناسبت فرارسیدن هفته دولت و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شش شرکت حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به بهره برداری می رسد.


به گزارش البرز نیوز و به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه افتصادی پیام، دوشنبه هفتم شهریور ماه و در ششمین روز از هفته دولت و با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این شرکت ها  در منطقه فعالیت های تولیدی و تحقیقاتی خود را آغاز خواهند کرد.

این واحدهای تولیدی و صنعتی در زمینه تولید تلفن های همراه، لوازم جانبی رایانه، تولید پایانه های فروش آنلاین بی سیم و با سیم و صندوق فروشگاهی دیجیتالی، دستگاه های خودپرداز و تولید تجهیزات مخابراتی، تولید سرور و شبکه سوئیچ فعال خواهند بود.

با راه اندازی این تعداد واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام زمینه اشتغال زایی برای نزدیک به ۱۰۰۰نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم خواهد شد.

برای اجرای این پروژه ها بیش از یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال و ۱۲ میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی-ریالی توسط بخش خصوصی انجام شده است.

همچنین در این مراسم، قرارداد واگذاری ۱۳۲ هزار متر مربع زمین برای واگذاری به ۲۵ شرکت سرمایه گذار در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد و اعطا می شود.

وزیر ارتباطات در پایان نشستی با مدیران عامل شرکت های دانش بنیان و فعالین حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام برگزار خواهد کرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.