البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۹
X

بستر انتقال فناوری پیگرانی هوشمند به کشور با ارتباطات بین المللی پژوهشگاه مواد و انرژی فراهم شد

با برنامه ریزی حوزه بین‌الملل پژوهشگاه مواد و انرژی، طی نشست مسئولان این پژوهشگاه و مدیران صنعت نفت و گاز کشور با مدیران شرکت فالکون بلاروس، بستر انتقال فناوری پیگرانی هوشمند از طریق این پژوهشگاه به وزارت نفت کشور، فراهم شد.


به گزارش البرز نیوز و به نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه مواد و انرژی مستقر در استان البرز، جلسه مسئولین پژوهشگاه مواد و انرژی با حضور مدیران وزارت نفت، مدیران و متخصصان شرکت فالکون، شرکت انتقال گاز ایران و شرکت خطوط لوله و بخش خصوصی داخلی، به‌منظور ساخت و بومی‌سازی فناوری پیگرانی هوشمند، امروز (دوم شهریورماه 1401) در سامانه جلسات بین‌الملل پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار شد. 

در این جلسه که با حضور امیدوار رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی و فرزی مشاور بین‌الملل این پژوهشگاه برگزار شد، مدیران صنعت نفت و گاز کشور به طرح مساله و نیازهای صنعت نفت و گاز در زمینه پیگ‌ها و فناوری‌ها و نرم افزارهای  جدید و امکان استفاده و پردازش اطلاعات فنی آن، پرداختند.

ولادیمیر و فدائیان از شرکت فالکون که در پارک علم و فناوری کشور بلاروس مستقر می‌باشد، نیز پس از معرفی و ارائه فناوری‌های مرتبط با موضوع، درخصوص چند مدل فناوری حاکم بر پیگرانی هوشمند، متناسب با زیرساخت‌های شرکت نفت در ایران تبادل نظر و گفت و گو کردند.

همچنین در ادامه جلسه به نحوه همکاری و انجام تست‌های استاندارد محصول و نیز برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی در ایران و بلاروس، پرداخته شد.

در پایان مقرر شد، با توجه به توانمندی‌ها و قابلیت‌های شرکت فالکون، مستندات این مجموعه با سه مدل همکاری و به‌طور رسمی از طریق پژوهشگاه مواد و انرژی به وزارت نفت ارسال گردد و بعد از دریافت مستندات، طی جلسه آتی بحث انتقال فناوری پیگرانی هوشمند از شرکت فالکون بلاروس به وزارت نفت کشور، اجرایی و عملیاتی شود.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.