البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۶
X

کاریابی ها رویکرد مهارت محور و تخصصی در موضوع اشتغال داشته باشند

جلسه هماهنگی و هم اندیشی کاریابی های غیردولتی استان با هدف اتصال سریع کارجو به کارفرمایان و استقرار کاریابی های استان در شهرکهای صنعتی با حضور مدیرکل و معاون اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز و مدیران کاریابی ها در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، عبدالله دارایی در جلسه هماهنگی و هم اندیشی کاریابی های غیردولتی استان که با هدف اتصال سریع کارجو به کارفرمایان و استقرار کاریابی های استان در شهرکهای صنعتی برگزار شد با اشاره به تکالیف قانونی کاریابی و انتظارات جدید وزارت متبوع از کاریابی های استان گفت: کاریابی های استان باید برای خود فرصت های رقابتی جدید ایجاد کنند، در موضوع مهارت آفرینی، کاریابی ها باید بتوانند با مجموعه های آموزشی و مهارتی ارتباط برقرار کنند تا نیازهای فنی و مهارتی مجموعه های تولیدی توسط نیروی انسانی ماهر تامین شود. کاریابی ها باید خود را مسلح به فنون و دوره های آموزشی تخصصی مورد نیاز مجموعه های کاریابی و مشاوره شغلی کنند.

عبدالله دارایی در ادامه گفت: کاریابی ها به عنوان مراکز مشاوره شغلی باید نسبت به شناخت حوزه پیرامونی خدمت و ارتباط با مجموعه های مختلف به عنوان پیشران های تامین نیروی انسانی، بویژه در نیروی انسانی دهه هفتاد فعال شوند.

وی در ادامه گفت: اتصال سامانه های مورد نیاز مربوط به استعلامات فنی را هم باید در دستور کار قرار گیرد، در خصوص کاریابی های الکترونیکی نیز فراخوان هایی صادر شده است که البته ظرفیت های جدید حوزه اشتغال خواهند بود.

دارایی در ادامه گفت: کاریابی ها باید به سمت مردم و تشکل های مردمی بروند و ارتباط خود را با مردم و تولید کنندگان تقویت کنند و در میزهای خدمت در نقاط مختلف برگزار می شود، حضور داشته باشند.

در این جلسه هر کدام از مدیران مراکز کاریابی و مشاوره شغلی به بیان دیدگاه ها و مسایل خود پرداختند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.