البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۹
X

سهم ۱۰ درصدی تعاونی ها در ساخت مسکن اولویت ما است

معاون امور تعاون مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در جلسه بررسی مشکلات تعاونی مسکن موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، بر ضرورت سهم ۱۰ درصدی تعاونی ها در ساخت مسکن تاکید کرد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، محمد امیری با حضور در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و دیدار با رئیس مرکز و اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی مسکن این مجموعه، با حضور در انتخابات مجمع بر پیگیری مشکلات تعاونی در تسریع بهره برداری از مسکن های ساخته شده تاکید کرد.

امیری در این دیدار با اشاره به سهم ۱۰ درصدی تعاونی‌ها در ساخت مسکن و استفاده از ظرفیت‌های موجود به عنوان مزیت برتر در خانه دار شدن مردم اشاره کرد و گفت: در برنامه ساخت مسکن دولت بخش تعاون را مکلف کرده است که از مجموعه ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور، ۴۰۰ هزار واحد در بخش تعاون و توسط خود مردم ساخته شود، در این صورت است که بخش اعظمی از مشکلات بخش مسکن با مشارکت مردم برطرف خواهد شد.

معاون مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به اجرای قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن کشور و نقش تعاونی ها در مدیریت تقاضای مسکن و تولید مسکن مورد نیاز مردم خاطرنشان کرد: مسکن به عنوان نیاز اساسی خانوار مستلزم مشارکت عموم مردم است و این مشارکت در بستر تعاونی ها و فعالیت های جمعی و گروهی محقق خواهد شد.

وی در این دیدار ضمن بررسی وضعیت مشکلات شرکت تعاونی مسکن موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ، دستورات لازم برای رفع برخی مسائل مربوط به موضوع تعاونی را صادر کرد و از رئیس موسسه علوم تحقیقات دامی کشور نیز خواسته حمایت های لازم در تسریع بهره برداری واحدهای ساخته شده و تحویل آن به اعضا همکاری های لازم را داشته باشند.

 پیرو دستور وزیر راه و شهرسازی در صورت تایید سوابق اجرایی و اخذ مجوزهای لازم از شورای مسکن استان در طرح اقدام ملی مسکن، تعاونی ها می توانند در بخش ساخت طرح اقدام مسکن ملی با رعایت ضوابط و الزامات قانونی فعال باشند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.