البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۹
X

سومین کارگروه تخصصی اشتغال استان البرز برگزار شد

در جلسه کارگروه اشتغال استان که به ریاست استاندار البرز و با حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی به تشریح آخرین وضعیت اشتغال پرداخت.


به گزارش البرز نیوز از البرز، عبدالله دارایی، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز در جلسه گارگروه اشتغال استان البرز که عصر امروز پنج شنیه ۱۳ مرداد به ریاست استاندار البرز برگزار شد، بااشاره ای به وضعیت شاخص های عمده بازار کار ایران در سال ۱۴۰۰ و سه ماهه نخست سال جاری گفت: برای اولین بار در سال گذشته و سه ماهه نخست امسال شاهد نرخ تک رقمی بیکاری در استان هستیم. سهم اشتغال استان در سه ماهه نخست جاری در بخش کشاورزی ۲.۲ درصد، در بخش صنعتی ۴۴.۷ درصد و در بخش خدمات نیز ۵۳.۱ درصد است.

 دارایی در ادامه با اشاره به عملکرد دستگاههای اجرایی در ثبت اشتغال در سامانه رصد گفت: تا پایان تیر ماه شاهد ثبت اشتغال هجده هزار نفری اشتغال از سوی دستگاه های دارای ماموریت در این بخش هستیم که در نسبت به تعهد اشتغال استان در وضعیت مطلوبی قرار داریم و جلسات و پیگیری های مربوط به کمیته ها و کارگروه های اشتغال بطور مستمر در حال برگزاری است و تعهد اشتغال هر کدام از سازمان بر مبنای برش های شهرستانی در حال رصد است. 

رییس شورای هماهنگی دستگاه های اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان البرز در ادامه به  حمایت از مشاغل خانگی پرداخت و گفت: در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۸۸ میلیارد ریال در قالب ۳۰۳ طرح جهت تسهیلات حمایتی اشتغال مشاغل خانگی از محل اعتبارات ۱۴۰۱ به بانک های عامل استان رسیده است و بانک های عامل استان نیز بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات را در اختیار کارآفرینان و متقاضایان قرار در بخش مشاغل خانگی قرار داده اند.

 دارایی در ادامه ضمن اشاره به گزارش عملکرد موسسات عامل در پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری از سال۹۷ تا نیمه اول تیر ماه سال جاری بیش از ۲۳۳۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است و به عبارتی ۷۳ درصد از اعتبارات تخصیصی در این بخش به متقاضیان تقدیم شده است و در ازای این تسهیلات ۲۵۳۹ نفر اشتغال توسط دریافت کنندگان تسهیلات حمایتی تعهد شده است. 

وی خاطر نشان کرد: در موضوع برنامه های اشتغال زا تبصره ۱۸ نیز تعداد ۷۳ طرح به بانک های عامل توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید رسیده است که بیش از ۴۶میلیارد ریال اعتبار به متقاضیان پرداخت و الباقی نیز در دست بررسی بوده یا مورد موافقت قرار نگرفته است. در موضوع تبصره ۱۶ و توسعه روستایی نیز اعتبارات خوبی در استان پیش بینی شده است.

سومین جلسه کارگروه اشتغال البرز به منظور بررسی آخرین وضعیت بازار کار استان،  ارائه گزارش ثبت اشتغال در سامانه رصد، عملکرد دستگاه ها و بانک های عامل در ارایه تسهیلات روستایی، عشایری و مشاغل خانگی و تبصره ۱۸ و همچنین معرفی طرح های روستایی و تسهیل فرایند پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ و ۱۶ برگزار شد، 

 در این جلسه هر یک از مدیران دستگاه های اجرایی به ارایه گزارش در حوزه وظایف ماموریتی خود من جمله مسکن کارگری و همچنین راه اندازی شهرک صنعتی تخصصی دانش بنیان پرداختند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.