البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
X

اولویت اعطای تسهیلات و حمایت از مشاغل خانگی بر تعاونی‌ها است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به موضوع اشتغال بویژه مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: اعتبارات امسال در بخش مشاغل خانگی بیش از ۹۷ میلیارد تومان به استان البرز اختصاص یافته و اولویت ۲۵ درصدی تخصیص این اعتبارات با شرکت های تعاونی است.


به گزارش البرز نیوز از البرز، ظهر امروز چهارشنبه ۱۲ مرداد ، جلسه ایجاد هماهنگی برای استفاده از ظرفیت بخش تعاون در راستای اجرای قوانین و برنامه های اشتغال با حضور عبدالله دارایی مدیرکل، معاونین تعاون و اشتغال اداره کل، روسای ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌های استان و نمایندگان استانداری، ادارات کل آموزش و فنی حرفه‌ای، بسیج سازندگی، بنیاد علوی، کمیته امداد امام خمینی ره ‌، میراث فرهنگی و گردشگری،  و اتاق تعاون استان برگزار شد.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: این جلسه به منظور همفکری و پیاده سازی برنامه های توسعه اشتغال تعاونی و امکان حمایت های توانمندسازی بخش های مردمی و خانوار و جامعه هدف سازمانهای حمایتی تشکیل شد و بر سازماندهی فعالیت های اقتصادی شناسایی شده در قالب تعاونی بویژه روستاییان و مناطق کمتر برخوردار تاکید شد.

 دارایی در ادامه افزود: تشکیل تعاونی های روستایی و اشتغال روستایی و امکان بهره مندی از تسهیلات شش درصدی برای مشاغل روستایی و اشتغال زایی در قالب تعاونی بویژه توانمند سازی سه تا پنج دهک پایین جامعه از اهداف این جلسه بود که مورد همفکری قرار گرفت.

وی در این جلسه بر تعامل بیش از پیش دستگاه های خدماتی و اشتغال استان بویژه نهاد حاکمیت در فعال سازی اقتصادی بر محوریت تعاون تاکید کرد و گفت: اسناد بالادستی، برنامه های جامع اشتغال و همچنین تفاهم نامه های صورت گرفته در ذیل برنامه توسعه اشتغال به عنوان هدف اصلی مجموعه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان است. 

عبدالله دارایی با اشاره به موضوع اشتغال بویژه مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: اعتبارات امسال در بخش مشاغل خانگی بیش از ۹۷ میلیارد تومان به استان البرز اختصاص یافته و برش های استانی و شهرستانی صورت گرفته و اولویت ۲۵ درصدی تخصیص این اعتبارات با شرکت های تعاونی است و تخصیص اعتبارات به تعاونی ها خواهیم بود.

وی افزود: رویکرد در مشاغل خانگی هم اکنون بیش از پانصد رشته و تا پایان سال به هزار رشته شغلی خواهد رسید و در صورتی که مشاغل خانگی در قالب بخش تعاونی باشد، مجموعه های پشتیبان و پیشران های  فعالیت های تولیدی و اقتصادی توجه خود را بر تعاونی ها متمرکز کنند. 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز در ادامه خاطر نشان کرد: بیش از شصت میلیارد تومان اعتبارات در رسته های شغلی پوشاک و چرم و مصنوعات چرمی، چوب و بوم گردشگری، کشاورزی به غیر از دام و پرورش نهال گواهی شده و صنایع تبدیلی تکمیلی و تولید محتوا در بحث فناوری و بخش های دیگر قابلیت پرداخت دارد که تاکید میکنم ۲۵ درصد اعتبارات به تعاونی ها پرداخت خواهد شد.

دارایی در ادامه بر ابلاغ راه اندازی تعاونی های مراکز خدمات اشتغال آفرین و کاریابی ها از سال جاری از سوی وزارت متبوع اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد با ورود تعاونی‌ها به موضوع اشتغال زایی و هدایت شغلی  تغییرات محسوسی در توسعه اشتغال داشته باشیم. 

در این جلسه بر اعتبارات تبصره ۱۸ در خصوص حمایت از طرح های توجیهی در قالب تولیدی و اشتغالزایی و همچنین تسهیلات حمایتی روستایی نیز بحث و گفت و گو شد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.