البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

تصفیه خانه کرج به علت کدورت آب از مدار خارج شد

تصفیه خانه آب کرج به علت بارش های شدید و بروز کدورت در آب ورودی از رودخانه کرج به طور موقت از مدار بهره‌برداری خارج شد.


به گزارش البرز نیوز و به نقل از روابط عمومی آبفای البرز با تداوم بارش های جوی به خصوص در حوزه جاده چالوس، حجم کدورت آب ورودی از رودخانه کرج که منبع تامین کننده آب شرب  تصفیه خانه آب شماره ۱ کرج است، بالا رفته و به ناچار این تصفیه خانه  از مدار بهره برداری خارج شد.

 بنابراین گزارش حجم آبی معادل 400 لیتر در ثانیه  که از تصفیه خانه آب کرج در قسمت های مرکزی و شرقی کرج توزیع می‌شد از مدار تولید و توزیع خارج شد.

 بر اساس گزارش روابط عمومی آبفای البرز  از آنجا که همچنان با تداوم کدورت آب رودخانه مواجه هستیم و حتی اگر کدورت هم برطرف شود حدود 5 ساعت زمان نیاز است که تصفیه خانه به حالت متعادل و متعارف برای فعالیت بازگردد از شهروندان تقاضا می شود در مصرف آب حتماً نیازهای ضروری را انجام داده و از مصارفی که می شود آن را به زمان دیگری موکول کرد، پرهیز کنند تا بتوانیم بدون قطع آب ساعت های پیش رو را پشت سر بگذاریم.

برای جبران قطع آب تصفیه خانه شماره ۱ کرج، مدیریت شبکه و تامین آب از سایر خطوط و شبکه در حال انجام است که میزان کافی برای جبران کامل آب این تصفیه‌خانه نخواهد بود بنابراین صرفه جویی جدی مردم ضروری است.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.