البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

کرج با توسعه شتابزده با تهدیدها و فرصت های قابل توجهی مواجه است/ مهم‌ترین چالش این کلانشهر مسائل اجتماعی است

گزینه تصدی شهرداری کرج گفت: در سند چشم انداز سال ۱۴۰۴ ،مدیریت شهری نهادی برنامه محور با عملکردی شفاف و مورد اعتماد شهروندان و سرمایه گذاران است که با استفاده از مدیریت هوشمند و با بهره گیری از فناوری های نوین در مسیر پیشرفت و عدالت گام برمی دارد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، منوچهر غفاری در شصت و چهارمین جلسه رسمی شورای شهر کرج که صبح امروز سه شنبه ۴ مردادماه با حضور در صحن علنی شورا با ارائه برنامه پیشنهادی مدیریت شهری کرج در دو‌بخش نگاه و اصلاح اظهارداشت: شهر کرج با قدمت نه چندان طولانی با توسعه شتابزده با تهدیدها و فرصت های قابل توجهی مواجه است که عدم توجه به آنها می تواند مسیر توسعه را به سمت نامناسبی سوق دهد از جمله مهم‌ترین چالش‌ این کلانشهر مسائل اجتماعی است که بخشی از آن با مدیریت شهری نیز تلاقی دارند. 

وی به مشکلات و چالش های اساسی شهرداری کرج اشاره کرد و افزود: عدم ابتنای بخش های مختلف شهرداری بر برنامه و داده ها، اتکا به روش های تامین مالی سنتی و منابع درآمدی اتفاقی،ساخت و ساز غیر مجاز و تخلفات ساختمانی،تفاوت های قومی و طبقاتی، عدم استفاده از مشارکت شهروندان ، عدم وجود ساختار کارآمد وصول درآمد ،مشکلات حقوقی و قضایی،سهم قابل توجه هزینه های جاری، نظام نامتناسب جبران هزینه خدمات پرسنل ، مشکلات حوزه حمل و نقل از مشکلات و چالش های این کلانشهر عنوان کرد که مسیر دستیابی به چشم انداز فوق را با چالش جدی مواجه خواهد کرد.

غفاری خاطرنشان کرد: از این رو ضرورت دارد جهت گیری و ساختار مدیریت شهری با تغییرات اساسی مواجه شود بر این مبنا و با علم بر مییر طولانی دستیابی به چشم انداز مطلوب و ضرورت همکاری همه دستگاه های خارج از مجموعه شهرداری ملیات برنامه مدیریت شهری در سه سال آینده و در جهت حرکت به سمت اهداف مذکور تعیین شده است.

گزینه تصدی شهرداری کرج تصریح کرد: در برنامه ارائه شده در افق ۱۴۰۴ و مبتنی بر چالش های کنونی هدف مدیریت شهری شفاف، هوشمند مبتنی بر برنامه و شهروند مدار در نظر گرفته شده است بنابراین موضوعاتی نظیر پیاده سازی ساختار مدیریتی برنامه محور و مبتنی بر داده ها، مدیریت شفاف و نظارت پذیر، تپسعه حمل و نقل عمومی و انسان محور، توسعه خدمات الکتروتیک، تکمیل پروژه های نیمه تمام، اصلاح ساختار مدیریت پسماند شهری و بهره کیری از نظارت و مشارکت شهروندان در فرایند های توسعه و ایجاد ظرفیت های درآمدی و تامین مالی جدید مد نظر قرار گرفته شده است.

از بین ۴ گزینه شهرداری کرج، ۲ نفر به نام های سیدمازیار حسینی و مجید سریزدی انصراف خود را اعلام کردند و رقابت بین سلطانی مقدم و منوچهر غفاری خواهد بود.

منوچهر غفاری در حال حاضر سرپرستی شهرداری فردیس را بر عهده دارد و علی سلطانی مقدم به عنوان معاونت امور مالی شهرداری کرج مشغول فعالیت است.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.