البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
X

جشنواره گل آفتابگردان در روستای کندر برگزار می‌شود

معاون گردشگری اداراه کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از برگزاری جشنواره گل آفتابگردان در روستای کندر خبر داد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، شهرام علی‌محمدی روز پنج شنبه 30 تیر 1401 اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های کشاورزی در راستای اشاعه و توسعه گردشگری کشاورزی و بومگردی در البرز است. 

معاون گردشگری اداراه کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه در دو هفته گذشته نیز در روستای گردشگری کندر جشنواره عسل و شاتوت برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری جشنواره گل آفتابگردان نیز مانند دیگر جشنواره‌ها وسیله‌ای برای این است که مناطق روستایی گردشگری البرز را بیشتر به گردشگران بشناسانیم.

علی‌محمدی ابراز امیدواری کرد که تکرار این رویدادها و جشنواره‌ها مقدمه‌ای برای شناساندن البرز به عنوان مقصد گردشگری مخصوصا بومگردی و گردشگری کشاورزی باشد. 

او افزود: همچنین نمایشگاه صنایع‌دستی معمولا در جشنواره‌های کشاورزی برگزار می‌شود که فروش صنایع‌دستی و اقتصاد بومی منطقه رونق بگیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه روستای کندر دارای تاسیسات اقامتی بومگردی نیز هست، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره‌ها به بومگردی در این منطقه کمک کند. طالقان و جاده گردشگری کرج-کندوان از شرایط خوبی برای بومگردی برخوردار است.

این جشنواره ساعت۱۸ روز پنجشنبه ۳۰ تیر در مزرعه لزور واقع در روستای کندر افتتاح می‌شود و تا 5 مرداد ادامه دارد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.