البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۸
X

طرح مصوبات گردهمایی مشترک دفاتر بسیج تجار در جلسات مرجع تصمیم گیری در اتاق های بازرگانی

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: مباحث و مصوبات گردهمایی‌های مشترک دفاتر بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور در جلسات مرجع تصمیم گیری اتاق های بازرگانی مانند هیات رئیسه و هیات نمایندگان مطرح و پیگیری خواهد شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، پرهام رضایی امروز در دومین گردهمایی مشترک مسئولان و دبیران اجرایی دفاتر بسیج تجار و فعالان اقتصادی اتاق های بازرگانی کشور که به میزبانی اتاق البرز برگزار شد، بیان کرد: ظرفیت بسیار بالایی در اتاق های بازرگانی با ایجاد دفاتر بسیج تجار و فعالان اقتصادی ایجاد شده است و این دفاتر با توجه به ارتباطات حاکمیتی خود می توانند مشکلات این حوزه را پیگیری کنند.

وی در تبیین نقش صحیح دفاتر بسیج تجار و فعالان اقتصادی در اتاق های بازرگانی گفت: در هر استانی نسبت به ظرفیت آن منطقه دستورات جلساتی در قالب سلسله نشست‌های دفتر بسیج انجام می شود و پیگیری ها در خصوص مباحث جلسات قبلی نیز باید در دستور کار باشد تا به هنگام برگزاری نشست های مرجع تصمیم گیری در اتاق های بازرگانی از جمله جلسات هیات رئیسه و هیات نمایندگان مباحث مطروحه برای آنها نیز تشریح شده و پیگیری شود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به ظرفیت های این استان در دو حوزه گردشگری و کشاورزی عنوان کرد: نزدیک به ۴هزار واحد صنعتی در البرز فعالیت دارند و شهرک صنعتی اشتهارد با حدود ۲هزار واحد صنعتی به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه در این استان قرار دارد.

وی با اشاره به وجود ۱۶۰ برند ملی در البرز گفت: میز صنعت ماکارونی، سبزی و صیفی نیز در البرز فعال است و دستیابی رقم‌های قابل توجهی از جمله صادرات ۲۰ هزار کانتینر محصولات کشاورزی در سال گذشته از جمله ظرفیت های این استان است.

به گفته رضایی در بنادر حوزه خلیج فارس حجم بالایی از صادرات سبزی و صیفی کشور از آن البرز است و این استان در حوزه تولید و صادرات محصولات صنایع غذایی، دارویی، قطعه سازی و کشاورزی نیز توانمندی های زیادی دارد.

وی بیان کرد: گردهمایی های مشترک دفاتر تخصصی بسیج تجار و فعالان اقتصادی اتاق های بازرگانی کشور با مرور زمان نتایج بهتری در حوزه رفع مشکلات بخش های تولیدی و صنعتی کسب خواهد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی البرز عنوان کرد که این مجموعه نیز در کنار دیگر اتاق‌های بازرگانی کشور از ظرفیت هایی که دارد برای تعامل سازنده با دفاتر بسیج تجار استفاده خواهد کرد.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.