البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۲۹
X

سمینار پیش آگاهی سرطان های شایع ” من مراقب خودم هستم” برگزار شد

سمینار پیش آگاهی سرطان های شایع ” من مراقب خودم هستم” با حضور 1200 نفر شهروند البرزی با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج و بیمه پیشتازان پاسارگاد به همت موسسه خیریه مهر سهیلا در سالن شهیدان نژاد فلاح برگزار شد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، نکوئیان متخصص ژنتیک سرطان و عضو هیات مدیره موسسه خیریه مهر سهیلا در سمینار پیش آگاهی سرطان های شایع ” من مراقب خودم هستم” که با حضور 1200 نفر شهروندان کرجی و مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج و بیمه پیشتازان پاسارگاد به همت موسسه خیریه مهر سهیلا برگزار گردید با اشاره به معرفی فعالیت های این مرکز گفت: موسسه خیریه مهر سهیلا از سال 1393 با حمایت خیرین و نیکوکاران که هم اکنون عضو هیات امنای این مرکز هستند شروع به فعالیت کرده است. دغدغه موسسه کاستن آلام بیماران و حمایت مادی و معنوی از این عزیزان بود. امروز موسسه به درجه ای از بلوغ رسیده که آموزش پیشگیری و درمان را در سر لوحه برنامه های خود قرار داده و در این حوزه و بویژه پیشگیری قدم های موثری برداشته ایم.

این عضو هیات مدیره در ادامه گفت:  بسیار ناراحت کننده است که به خانواده بیمار بگوییم کاری برای بیمار نمی توانیم انجام دهیم و در مقابل بسیار خوشحال کننده است که به بیمار بگوییم صد در صد بیماریش قابل درمان است و شرط این خبر خوب پیشگیری و اقدام به موقع است چرا که چرا که تشخیص زود هنگام در سرطان می تواند به درمان قطعی منتهی شود.

نکوئیان با تشریح سرطان های شایع به شرح علل تشدید آن پرداخت و اظهار کرد: تغذیه سالم پرهیز از مصرف دخانیات، کنترل وزن، کنترل مصرف قند، نمک، شکر، روغن و … درنهایت منجر به تغییر سبک زندگی و حرکت به سمت سالم زیستن می باشد و رعایت این موارد در پیشگیری بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان ها می تواند موثر واقع شود.

سمینار پیش آگاهی از سرطان‌های شایع، در راستای رسالت موسسه “آموزش پیشگیری و درمان ” با حضور 1200 نفر در سالن نجات فلاح تشکیل شد.

سولماز صادقیان در حاشیه این برنامه گفت: امروزه با توجه به افزایش شیوع سرطان های شایع سمینارها و کارگاههای آموزشی در خصوص آگاهی سرطان همراه با آموزش های لازم جهت ایجاد سبک زندگی سالم بیش از پیش ضروری است. 

وی در ادامه گفت: پیشگیری موجب کاهش هزینه دارو و درمان و در نهایت کاهش بیمار در خانواده های و هزینه سربار دولت خواهد بود 

موسسه خیریه مهر سهیلا با برگزاری طرح خود مراقبتی با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اقدام به برگزاری کارگاه ها و سیمنار های آموزشی همراه با خودآزمایی سرطان پستان ویژه بانوان البرزی کرده است. 

در حال حاضر ۱۲۰۰ نفر شهروند البرزی در این طرح شرکت کرده اند که تا کنون برای بیش از ۲۵۰ نفر پرونده پیشگیری تشکیل شده است.

 طرح خود مراقبتی موسسه خیریه مهر سهیلا در استان البرز در حال اجرا است. در این طرح ابتدا از افراد متقاضی ثبت نام به عمل می آید و  در ادامه به افراد شرکت کننده توسط کارشناس (ماما) معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهت خودآزمایی تست سرطان پستان ویژه بانوان، آموزش داده خواهد شد. 

در سطح بعدی از افراد توسط ماما و متخصص معاینه بعمل می آید و اطلاعات لازم در فرم مخصوص تکمیل می گردد که با تکمیل فرم های غربالگری اطلاعاتی نظیر سابقه فردی یا خانوادگی، اطلاعات جمع آوری می گردد و درنهایت در صورتی که پاسخ هر کدام از سطوح شرح حال و معاینه مثبت باشد پرونده پیشگیری برای افراد تشکیل می گردد و جهت بررسی بیشتر با افراد هماهنگ و جهت تحقیقات و درمان به مراکز تحت قرارداد با موسسه ارجاع می گردد.

در صورت ابتلا افراد متقاضی به بیماری سرطان ، بیمار تحت پوشش و حمایت موسسه مهر سهیلا قرار می گیرد و می تواند از امکانات مشاوره ای، آموزشی و کمک هزینه های درمانی این مرکز برخوردار شود.

 


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.