البرز نیوز

البرز نیوز

آخرین اخبار استان البرز و شهر کرج
امروز: ۱۴۰۲/۰۳/۱۶
X

۳۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایت از اشتغال در استان البرز اختصاص یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز از برنامه های حمایتی تسهیلات اشتغال زا در دبیرخانه کارگروه اشتغال استان در قالب حمایت از مشاغل خانگی، اشتغال پایدار روستایی و عشایری و همچنین تسهیلات اشتغالزایی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سنواتی خبر داد.


به گزارش البرز نیوز از البرز، عبدالله دارایی با اعلام اعتبارات تخصیص یافته سال ۱۴۰۱ در خصوص حمایت تسهیلاتی از مشاغل خانگی، اشتغال پایدار روستایی و عشایری و اشتغالزایی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سنواتی در قالب بسته جامع اشتغال که از سوی معاونت اشتغال این اداره کل منتشر شده است در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای حمایت دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرح های اشتغال زا، اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی استان البرز نیز از طرح های تولیدی و کسب و کار در بخش های مختلف اقتصادی صنعتی، کشاورزی و خدمات در قالب اعطای تسهیلات اشتغالزا حمایت خواهد کرد. 

دارایی در ادامه با اشاره به اعتبار ۹۷۵ میلیارد ریالی تخصیص یافته به مشاغل خانگی گفت: متقاضیان فعالیت در حوزه کسب و کار و مشاغل خانگی استان البرز با ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی به آدرس mkh.mcls.gov.ir و یا درگاه ملی مجوزها می توانند نسبت به اخذ مجوز حداکثر در ۳ روز و تقاضای تسهیلات مشاغل خانگی اقدام کنند. حتی اگر کسانی که فاقد گواهی مهارت هستند نیز می توانند از این طرح استفاده کنند.

وی افزود: متقاضیان می‌توانند در بیش از  ۵۰۰ رشته ثبت و مجوز محور با گرایش های متنوع ثبت نام و از تسهیلات کم بهره چهار درصد توسط بانک‌های عامل به متقاضیان مستقل و پشتیبان با معرفی نامه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان حداقل ۵۰۰ و حداکثر ۵۰۰۰ میلیون ریال بهره‌مند شوند. 

رئیس شورای هماهنگی دستگاه‌های اجرایی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز در ادامه از اختصاص اعتبار ۶۵۰ میلیارد ریالی برای متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی در استان البرز خبر داد و گفت: متقاضیان فعالیت در رسته‌های اولویت دار شغلی در روستاها و مناطق عشایری استان البرز با ثبت نام در سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir می‌توانند نسبت به تقاضای تسهیلات به منظور حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری اقدام کنند. اعطای تسهیلات با سود شش درصد توسط بانک های عامل و به ازای ایجاد هر نفر اشتغال بیمه شده ۱۵۰۰ میلیون ریال و ایام تنفس مناسب برای بازپرداخت تسهیلات خواهد بود. 

دارایی همچنین با اشاره به لزوم حمایت از طرح های اشتغال زا از طرح های تولیدی و کسب و کار در بخش های مختلف اقتصادی صنعتی، کشاورزی و خدمات در قالب اعطای تسهیلات اشتغالزایی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سنواتی و پیش بینی اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد ریالی برای صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی خبر داد. 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز تصریح کرد: متقاضیان فعالیت در رسته های اولویت دار شغلی در  استان البرز با ثبت نام در سامانه کارا به آدرس bt18-kara.mcls.gov.ir می توانند نسبت به تقاضای تسهیلات به منظور ایجاد، توسعه و تکمیل کسب و کار و اشتغال ناشی از آن در سطح استان اقدام نمایند. اختصاص تسهیلات برای طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۳۰ درصد و اختصاص تسهیلات ایجادی صرفا برای طرح های دانش بنیان و پیشران از ویزگی های این خدمات خواهد بود.

وی ادامه داد: تسهیلات با سود ۱۲ درصد و سرمایه‎ در ‎گردش با سود ۱۴ درصد و به‎ازای ایجاد هر نفر اشتغال ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ میلیون ریال با قابلیت بازپرداخت اقساط حداکثر تا ۷ سال برای طرح های ایجادی خواهد بود. متقاضیان با مراجعه به مدیریت اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز و یا در روزهای سه شنبه در دیدار مردمی به اداره کل مراجعه کنند.


انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

طراحی و اجرا : کرج وب
هر گونه کپی برداری از طرح قالب یا مطالب پیگرد قانونی خواهد داشت ، کلیه حقوق این وب سایت متعلق به البرز نیوز است.